Pitva objasnila, jak zemřel Jan Tříska. Dřívější vytažení z vody by ho zřejmě nezachránilo

Tragický odchod herce Jana Třísky byl dosud zahalen tajemstvím. Většina se ale přikláněla k názoru, že se utopil v ledové Vltavě. Podle informací deníku Blesku ho ale o život připravilo něco jiného.

Skoro tři čtvrtě hodiny se v sobotu odpoledne díval do čtrnáctimetrové hloubky pod Karlovým mostem. Ani přes opakované snahy kolemjdoucích se nechtěl pohledu od sousoší sv. Norberta, Václava a Zikmunda vzdát. Ať už herec do chladných vln skočil dobrovolně, nebo se do Vltavy nešťastně zřítil, svým zraněním podlehl v pondělí ráno.

„Nikdo nemůže žít jako dobytek v chlévě.“ Europoslanci chtějí ukončit diskriminaci Romů

Podle informací Blesku se ale neutopil. Z policejního spisu vyplývá, že byť ležel ve vodě tváří dolů nejméně 10 minut, v plicích měl vody jen nepatrné množství a podlehl mnohačetným poraněním! Ta si nejspíš způsobil o mostní pilíř či dopadem na vodní hladinu. Ze zprávy patologa vyplývá mj. i to, že měl i zlomenou páteř! Ukázalo se tak, že i kdyby se herce podařilo z vody vytáhnout rychleji, pád by stejně asi nepřežil.

Podle svědků ležel zraněný herec na hladině s ponořenou hlavou, v jednu chvíli se snažil udělat i pár temp. Dokonce se mu prý podařilo vynořit se na chvilku nad hladinu, pak ale bezvládně klesl do vody a přestal se hýbat.

Více o pitvě na Blesk.cz

 

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

Češi mohou do Evropského parlamentu volit, i když nebudou doma. V zahraničí to ale tentokrát nelze

SDÍLET
sinfin.digital