Ponižování a sexuální nátlak. Studie odhalila, že australští kadeti desetiletí čelili tvrdé šikaně

Nucený sex s mladými vojenskými kadety maskovaný jako vstupní rituál mezi armádní „mazáky.“ Taková byla po desítky let běžná praxe v australské armádě, zjistila vládní vyšetřovací komise. Obvyklé bylo i ponižování, a to některým z mladých vojáků nebylo přitom ani 15 let. 

Server Deutsche Welle s odvoláním na vládní zprávu uvádí, že sexuální zneužívání mladistvých se odehrávalo na dvou australských vojenských základnách od 60. do 80. let minulého století. Program pro kadety je přístupný mladým od 13 let. Právě v této skupině k obtěžování docházelo.

Americká armáda se z Afghánistánu stahovat nebude, Trump změnil názor

Podle mnohých svědectví byli náctiletí rekruti nuceni uspokojovat sexuální potřeby starších vojáků. Když protestovali, byly jejich námitky ignorovány, nebo jim bylo řečeno, že se jedná o rituál přijímání nováčků, který musejí podstoupit všichni rekruti.

Vládní komise rovněž zjistila desítky pochybení kadetského programu od začátku nového století. V manuálech pro mladé vojáky bylo například chybně uvedeno, že legální věk způsobilosti k pohlavnímu styku je v Austrálii 14 let, přestože podle zákonů je tato hranice o dva roky vyšší.

Západ přichází o moc, nastupuje Rusko a Čína, je čeho se bát, říká politolog Slačálek

Podle komise to vedlo k většímu riziku zneužívání mladých rekrutů. Obtěžování staršími kolegy potvrdili dívky i chlapci. Od roku 2001 kadeti nahlásili 154 případů sexuálního obtěžování.

SDÍLET
sinfin.digital