Poslední vzpomínka na Chestera z Linkin Park. Tvůrci zveřejnili díl Carpool Karaoke natočený krátce před jeho sebevraždou

Po tragické smrti zpěváka skupiny Linkin Park Chestera Benningtona dlouho nebylo jasné, zda někdy spatří světlo světa díl populárního online pořadu Carpool Karaoke: The Series, který se natáčel pouhých šest dní před tím, než se frontman kapely Linkin Park oběsil. Nyní se tvůrci rozhodli epizodu ukázat. 

Nedlouho poté, co nejen hudebním světem začala rezonovat zpráva o tragické smrti Chestera Benningtona, začaly se množit spekulace o tom, zda vůbec někdy dojde ke zveřejnění epizody pořadu Carpool Karaoke: The Series. Inkriminovaný díl známé show, kdy slavní hudebníci spolu s moderátorem vedou rozhovor a zpívají v autě, vznikl jen několik dní před tím, než se Chester oběsil. 

Generace komunistů musí vymřít. Na Západě se mají lépe, protože nekradou, říká Orko Vácha

Tvůrci pořadu se ale nakonec s rodinou zesnulého Benningtona domluvili, že není důvod epizodu nezveřejnit. Byla to právě Chesterova manželka, která před nedávnem na svém twitterovém profilu zveřejnila video, které natočila jen několik málo hodin před tím, než její manžel spáchal sebevraždu a okomentovala ho slovy o tom, že deprese nemá „tvář ani náladu“. Benningtonova žena Talinda chce i touto cestou rozšířit povědomí o depresích a možných rizicích, aby tragický osud potkal co nejméně lidí.

Možností, jak se s depresemi, je mnoho. Do jednoho z osvětových programů se zapojil i Draven, patnáctiletý Benningtonův syn. V rámci Národního týdne prevence sebevražd se snaží poukázat na varovné signály, které mohou na sebevražedné sklony upozornit.

Jak kroužkovat při volbách? Můžete označit až čtyři favority. Poradíme, jak na to

„Zavazuji se k tomu, že když se budu cítit špatně, v depresi nebo budu mít špatný týden, měsíc nebo rok, s někým si promluvím, a to ještě před tím, než si ublížím. Chci, abyste udělali to samé. Pomozte si, neubližujte si,“ říká v jednom z videí Draven.

Sebevražda Chestera Benningtona otřásla 20. července celým světem. Zpěvák v různých etapách svého života bojoval s drogami a alkoholem. Už v minulosti prý hovořil o tom, že uvažoval o sebevraždě, protože byl jako chlapec zneužíván starším mužem, nicméně ani jeho nejbližší netušili, že by ho tyto zážitky tížily i nyní. Bennington po sobě zanechal šest dětí, které měl se dvěma ženami.

SDÍLET
sinfin.digital