Pozor na společné spaní s dětmi. V Británii za to soud nařídil adopci

Spíte se svými dětmi v posteli? Pokud byste žili ve Velké Británii, bylo by dobré potomky zahnat do vlastních pokojičků. Odborníci opakovaně domlouvali matce dvou chlapců mladších  čtyř let z britského hrabství Cambridgeshire, aby se syny nesdílela stejné lóže. Žena se ale odmítla doporučeními řídit, což vyvrcholilo soudním sporem, na jehož konci bylo odebrání obou chlapců.

Nejen nedostatek, ale i přemíra lásky může být někdy ve výsledku ke škodě. Na těle jednoho z chlapců totiž úředníci našli modřiny, které byly podle jejich závěrů způsobeny právě společným nocováním. Mladší hoch také ve věku pouhých pár měsíců utrpěl zlomeninu zápěstí. Matka ovšem nedbala rad, aby nesdílela lože se svými ratolestmi, a tak se případ dostal až před soud.

Čeští lékaři: Přílišné koupání dětem škodí

V rámci soukromého slyšení rozhodl soudce Peter Green o předání obou chlapců k adopci. Své rozhodnutí odůvodnil tím, že ačkoliv se nedomnívá, že byly modřiny jednoho z chlapců způsobeny úmyslně, je nepochybné, že k nim došlo kvůli použití „nadměrné síly“ a „hrubosti“ ze strany matky.

Zaorálek pro INFO.CZ: Další obětí hackerů může být EET

V rámci verdiktu soudce podle informací britského deníku Independent také uvedl, že rozhodně nepochybuje o tom, že matka a její partner své děti skutečně milují a nikdy by jim úmyslně neublížili. Na druhou stranu se prý matka „domnívala, že ví všechno nejlíp.“ Chlapce tak nyní čeká adopce, kterou soud viděl jako jediné možné řešení nastalé situace.

SDÍLET
sinfin.digital