Pracovník Twitteru skončil, tak zablokoval Trumpa. 5 dalších zaměstnanců, kteří odešli ve velkém stylu

Jeden ze zaměstnanců sociální sítě Twitter využil před pár dny „životní příležitost“ a odešel ze zaměstnání ve velkém stylu – na 11 minut zrušil účet nejmocnějšího muže planety Donalda Trumpa. Není ale zdaleka jediný, server Business Insider připomněl příběhy pěti dalších lidí, kteří se poslední den v zaměstnání zachovali skutečně originálně. 

Vzít piva a sklouznout se

Opravdu epický odchod ze zaměstnání předvedl v roce 2010 Steven Slater, stevard společnosti JetBlue. Když jeho letadlo přistálo na mezinárodním letišti J. F. Kennedyho, Steven přes mikrofon oznámil, že ho napadl pasažér a že odchází. Z baru si vzal dvě piva a aktivoval nouzovou skluzavku, po které sjel a vydal se ke svému autu.

Moc si ale neužil, skončil totiž v poutech. Od soudu vyvázl s roční podmínkou a povinností zaplatit náklady na skluzavku. Slater pak své chování omlouval tím, že byl ve stresu. Jeho matka se v té době potýkala se závažnými zdravotními potížemi.

Zaměstnanec Twitteru smazal na 11 minut Trumpův účet. Byl to jeho poslední den v práci ..

Marihuana léčí

Slavně své zaměstnání opustila také moderátorka aljašské televizní stanice Charlo Greene. V roce 2014 se v přímém přenosu pochlubila, že stojí za sdružením Cannabis Club, které se na Aljašce hlásilo k podpoře legalizace konopí a bojovalo za práva lidí, kteří konopí užívali ze zdravotních důvodů.

Ke své zpovědi dodala: „Veškerou svou energii budu věnovat boji za spravedlnost, svobodu a legalizaci marihuany tady na Aljašce. Nemám jinou možnost, s**u na to, dávám výpověď.“ Její kolegyně se v tu chvíli nezmohla na nic jiného než na krátkou odpověď a ohlášení přestávky ve vysílání.

Odchod s písní na rtech

Stylově odešla i zaměstnankyně jiné mediální společnosti Marina Shifrinová. Podle ní se totiž její šéf soustředil jen na sledovanost videí, ale jejich kvalita ho nezajímala. V půl páté ráno proto natočila video, kde tančí na píseň „Gone“ od Kanyeho Westa, ve kterém navíc vysvětluje, co jí k výpovědi dovedlo.

Na sociálních sítích ale důrazně doporučila všem, ať rozhodně její příklad nenásledují. S takovou pověstí by totiž mohli mít v budoucnu problém sehnat si dobrou práci.

Výpověď proti Putinovi

Americká moderátorka Liz Wahlová pracovala pro ruskou televizní stanici RT. Když ale vrcholila krize na Ukrajině, rozhodla se, že nemůže dál mlčet a divákům řekne, že z morálních důvodů už zde nemůže dál pracovat.

„Nemohu být součástí stanice, kterou financuje ruská vláda, která omlouvá Putinovy akce. Jsem hrdá na to, že jsem Američanka a věřím, že je zapotřebí říkat pravdu. Proto dávám výpověď,“ prohlásila v živém vstupu.

Zdání klame

Kuriózní vyhazov si vysloužila asistentka architektonické společnosti Marie Lupe Cooleyová. Narazila totiž na inzerát, jehož požadavky v podstatě kopírovaly její pracovní náplň a navíc se kontaktní telefon shodoval s tím, který má její nadřízený.  

A tak se rozhodla, že svému šéfovi pořádně zatopí a vymazala dokumenty a výkresy v hodnotě 2,5 milionu dolarů. Ironií bylo, že asistentku její šéf hledal do manželčiny firmy.

SDÍLET
sinfin.digital