Rodný dům Donalda Trumpa je na prodej. Koupí ho on sám?

Žlutý domek v newyorském Queensu vypadá jako ty okolní. Přesto se v něm doslova psala historie, když se tu v roce 1946 narodil Donald Trump. Teď je dům v aukci a zájem o něj projevil i samotný budoucí prezident.

Cihlový domek v tudorském stylu stojí v prominentní části Queensu. Má pět ložnic, čtyři koupelny a raketově stoupající cenu. Majitelé chtěli nemovitost prodat už před americkými volbami na podzim, ale počkali a vyplatilo se. Tehdy nabízeli dům za zhruba 1,5 milionů dolarů (asi 38 milionů korun). Předpokládá se, že teď bude cena ještě o poznání vyšší.

Bojkot. Na Trumpovu inauguraci nepřijdou desítky kongresmanů

Aukce se bude konat tento týden. Zájemci se ovšem nebudou s nabídkami předhánět veřejně. Zašlou své návrhy písemně a majitelé následně rozhodnou, komu dům prodají. „Tak výjimečný kousek nenabízíme každý den. Jeho cena bude v podstatě časem nevyčíslitelná,“ tvrdí realitní makléř, který prodej pro anonymního vlastníka zprostředkuje.

Trump o prodeji svého rodného domu ví. Komik Jimmy Fallon se ho na podzim ve své show zeptal, zda o tom slyšel, a ukázal mu fotografie z webu realitní kanceláře. „Ano, to je dům, kde jsem se narodil. Prožil jsem tam nádherné dětství. Je smutné, že je na prodej. Chtěl bych ho koupit,“ odpověděl tehdy nastupující prezident.

Washington se chystá na Trumpovu inauguraci. Jak vypadala dříve? Podívejte se na historickou galerii

Dům prý postavil otec budoucí hlavy Spojených států Fred Trump. Kdo nakonec nemovitost získá, by mělo být jasné už tento týden.

SDÍLET
sinfin.digital