Rusové chytali v Moskvě Pokémony. Zatkli je za účast na opoziční demonstraci

Obyvatelé Moskvy hrající oblíbenou hru Pokémon Go byli v předvečer stého výročí říjnové revoluce z roku 1917 zadrženi v rámci zátahu na protivládní demonstrace a čelí obviněním z porušování zákonů o veřejných shromážděních. Informoval o tom portál The Moscow Times.

Moskevská policie dle portálu The Moscow Times uvedla, že v neděli zadržela nejméně 376 lidí v ruském hlavním městě. Právě na tento den jeden z opozičních politiků vyzval společnost k protivládním demonstracím před konáním stého výročí bolševické revoluce.

Hráči oblíbené hry Pokémon Go se shromáždili nezávisle na tom v centru Moskvy, kde chytali Pokémony. Bohužel se ocitli právě na protivládní akci, kde byli následně zadrženi policií. Ruská zpravodajská internetová stránka TJournal informovala o tom, že skupina 18 lidí byla zadržena a obviněna poté, co strávila téměř celý den ve vyšetřovací vazbě.

Útoky na uprchlíky se v Německu odehrávají stále skoro každý den, občas i s použitím výbušnin

„Ukázali jsme jim, že se opravdu snažíme chytit Pokémony. Policie se nás ptala, proč jsme se všichni shromáždili. Jeden z nás odpověděl: Zkuste si je chytit sami,“ cituje jednoho z hráčů portál The Moscow Times.

Hráči nyní stanou před soudem ve dnech 15.–17. listopadu, a to na základě obvinění z porušení zákonů o veřejných shromážděních. Mohou dostat pokutu až 20 000 rublů (7 520 Kč). 

SDÍLET
sinfin.digital