Semir by neuspěl, byl moc malý. Další přísné podmínky přijetí k německé policii

Michaela Kratochvílová

Kobra 11 by bez komisaře Semira Gerkhana nebyla takovou legendou. V reálném životě by to ale stálice slavného seriálu neměla vůbec jednoduché. K policii by jej totiž nevzali, protože nesplňuje vstupní podmínky. Nejde jen o fiktivní problém, kvůli podobným požadavkům totiž někdy neuspějí ani reální adepti, což je třeba případ jedné ženy z Dortmundu. V těchto dnech se jí průlomovým rozsudkem zastal soud. 

Dostat se v Německu k policii není jen tak. Herec tureckého původu Erdogan Atalay, který v kultovní kriminálce Kobra 11 ztvárnil komisaře Semira Gerkhana, by se tam mužem ve zbrani ve skutečnosti stát nemohl. Nepřekonatelnou překážkou by byla jeho výška. Zatímco Semir měří 160 cm, k policii mohou být podle zákonů platných ve všech spolkových zemích přijati jen muži, kteří jsou minimálně o 8 cm vyšší.

Potíže s nástupem ke kriminálce by měl také jeho parťák Ben Jäger, kterého si zahrál Tom Beck. Piercing nebo tetování přes německé zákony neprojdou. Hercův levý biceps ale právě jedna kérka zdobí. Pokud by měl zájem vstoupit do služby, závisel by jeho osud na individuálním posouzení komise.

sinfin.digital