Šnupání kokainu a sex u jaderných hlavic. Na britské ponorce se děly věci, část posádky musí ven

Britskou jadernou ponorku Vigilant, vyzbrojenou jadernými balistickými střelami, musí kvůli užívání drog opustit devět členů posádky. Informovala o tom dnes zpravodajská stanice BBC s odvoláním na sdělení ministerstva obrany.

Stalo se tak poté, co u těchto námořníků byly pozitivní kontrolní testy na drogy. Podle listu Daily Mail omamným prostředkem, který provinilci užívali, byl kokain.

Britské královské námořnictvo v souvislosti s tímto případem zdůraznilo, že užívání drog nelze tolerovat. "Ty, u nichž bylo zjištěno, že nesplňují naše vysoké standardy, čeká uvolnění ze služby," prohlásilo.

Vigilant je jednou z největších ponorek britského námořnictva. Patří do třídy raketonosných ponorek Vanguard. Na palubě má osm raket Trident vybavených jadernými hlavicemi. Británie vlastní celkem čtyři takto vyzbrojené ponorky.

Začátkem října už postihla Vigilant jiná nepříjemná aféra. Velení byl zbaven její kapitán kvůli "nevhodnému" vztahu se členkou posádky. Na plavidlech britského námořnictva platí přísný zákaz intimních vztahů mezi členy posádky.

Od roku 2011 smějí na britských válečných ponorkách sloužit i ženy. Speciálním výcvikem jich od té doby už prošlo několik desítek.

SDÍLET
sinfin.digital