Sotva dospělá dcera oligarchy jela v Lexusu na červenou a zabila šest lidí. Na rozzuřený dav pak naběhli její bodyguardi

Dvacetiletá dědička obrovského jmění Aljona Zajcevová včera v Charkově svým luxusním Lexusem najela do lidí. Stalo se to, když naprosto ignorovala semafor a projela na červenou. Auto se na rušné charkovské ulici nejprve srazilo s dvěma jinými automobily, přerazilo sloup semaforů a převrátilo se. Odhozený vůz dopadl na chodník v místě přechodu, kde lidé čekali na zelenou.

Na ulici to vypadalo jako po masakru, po nehodě zůstalo šest mrtvých a mnoho zraněných, mezi mrtvými byla i patnáctiletá školačka. Do nemocnice byla převezena žena v pokročilém stupni těhotenství, její stav je kritický a čeká se na zprávy, zda nehodu přežije. Celkem jsou v kritickém stavu čtyři lidé.

Dědičku na místě zatkli a hrozí jí 10 až 12 let vězení, mluvčí policie uvedl, že v krvi řidičky nenašli žádné stopy alkoholu ani jiných omamných látek. Jeden ze svědků situaci přirovnal k masakru, další k válečné zóně. Nezraněnou Zajcevovou museli před rozzuřeným davem bránit bodyguardi.

Tady je Janečkovo, vítejte! Šéf Finanční správy platí za byt v centru Prahy směšných 1500 měsíčně

Tisk zveřejnil jména tří obětí, byli jimi Elena Bečenková (†25), Jurij Neudačin (†24) a Oksana Nestěrenková (†36). Ukrajinští bloggeři se bojí, že díky vlivu svého otce, energetického magnáta Vasilije Zajceva, dědička unikne spravedlivému trestu. Datum soudního přelíčení se Zajtsevovou zatím není známé.

Další zprávy ze světa na Blesk.cz.

SDÍLET
sinfin.digital