Strčte iPhone do igelitu. 5 tipů, jak prodloužit životnost vašeho telefonu

Mobilní telefon je spotřební zboží. Po nějaké době přestane fungovat a vy ho budete muset vyměnit za nový. To platí i pro iPhone, jenž patří k největším držákům na trhu. Už tak dobrou životnost ale můžete prodloužit. Stačí dodržovat několik jednoduchých zásad.

Chraňte přístroj před nárazy

Stalo se to asi každému. Stačí trocha neopatrnosti a telefon spadne na zem. Zatímco takový pád na domácí gauč asi přežije bez větší úhony, střet s asfaltovou silnicí dopadá hůře. Následkům, které uškodí telefonu i vaší peněžence, však lze předcházet.

Pokud zbožňujete design přístrojů od Applu a nechcete si ho kazit silikonovým nebo gumovým krytem, existuje pro vás alternativní řešení. Sáhněte po pouzdru, z něhož můžete telefon vždy vysunout.

Používejte fólie nebo tvrzená skla

Nemusí ani dojít k pádu, abyste museli navštívit opravnu. Telefon se vám může rozbít i na koncertu plném lidí. Stačí, aby na displej působil velký tlak, a po vytažení z kapsy zjistíte, že je nepoužitelný.

Proto je dobré ochránit nejen iPhone jako celek, ale i jeho obrazovku. Nejlepším řešením je nalepit na ni tvrzené sklo. Jeho instalace se bát nemusíte. Je jednoduchá. Pokud si přesto nevěříte, existují obchody, kde vám ji při nákupu provedou.

Kdybyste nechtěli dražší sklo, můžete sáhnout po levnější variantě. Tou je fólie. Ta sice není tak silná, před poškrábáním a dalšími drobnostmi ale ochrání také.

Nenabíjejte telefon v pouzdře

Jednou z největších hrozeb pro iPhone je počasí. Přístroj nemá rád příliš nízké ani příliš vysoké teploty. Apple udává, že ideální prostředí pro používání telefonu je mezi 0 a 35 stupni Celsia. To neznamená, že mimo tuto škálu s ním nesmíte pracovat. Jen je dobré si dávat větší pozor.

V tomto teplotním rozmezí doporučuje Apple iPhone používat.

Vysoká teplota nenávratně snižuje kapacitu baterie. Není tak dobré nechávat během nabíjení telefon v obalu. Může tím snadno dojít k přehřátí.

Dávejte iPhone do igelitového sáčku

Při teplotě pod bodem mrazu se sice bude iPhone vybíjet rychleji, po návratu do tepla se ale vše vrátí k normálu. Přesto i nízká teplota skýtá riziko. Tím je zkrat. Pokud telefon používáte v chladném prostředí a následně přijdete do vyhřátého domu, může dojít ke kondenzaci vodních par a vážnému poškození.

Abyste tomu předešli, nepoužívejte telefon asi 20 minut po příchodu ze zimy do tepla. Ještě lepší možností je na několik minut zabalit iPhone do igelitového sáčku. Páry se místo na telefonu budou kondenzovat na povrchu sáčku. Po vyjmutí přístroj osušte suchým hadříkem.

V mrazu používejte iPhone co nejméně. Ideálně ho mějte umístěný v pouzdře a v kapse, která ho ochrání před silným větrem.

Pečujte o baterii

Už dávno neplatí, že by baterii škodil dlouhý pobyt v nabíječce. Současné akumulátory si čerpání energie ze sítě umí regulovat. Zato nemají rády úplné vybití. Zkuste tak telefon dávat nabíjet ještě před vyčerpáním veškeré energie.

Jestliže odjíždíte někam, kde nebudete telefon potřebovat, skladujte ho nabitý zhruba na polovinu kapacity. Když bude iPhone úplně vybitý, může se stát, že baterie nebude schopná udržet nabití. Naopak pokud bude dlouhodobě plně nabitý, může poté vydržet kratší dobu.

Ideální je tedy hodnota 50 %. Po jejím dosažení telefon vypněte a umístěte do prostředí chladnějšího než 32 stupňů.

SDÍLET
sinfin.digital