Střelec ve Vegas ji prohnal kulku hlavou. Mladá žena zázračně přežila, její pokroky udivují lékaře

Sedmadvacetiletá Tina Frostová bojovala o svůj život více než dva týdny, dnes už ale její rodina věří, že má jejich Tina to nejhorší za sebou. Do nemocnice se dostala poté, co ji jako jednu z mnoha lidí postřelil Stephen Paddock v Las Vegas. 

Tina Frostová z Marylandu si chtěla stejně jako tisíce jiných lidí jen užít festival v Las Vegas, v tom jí ale zabránil Stephen Paddock, který střelbou z 32. patra zabil 58 lidí a více než 500 jich zranil. Tina patřila k něm šťastnějším, a to přesto, že ji projektil proletěl hlavou.

Její zranění bylo natolik vážné, že ji lékaři museli odebrat pravé oko, ve kterém jí uvízla střela. Projektil ale navíc prošel čelní kostí a Tinu tak ohrožoval otok mozku. Lékaři jí dokonce museli připojit na ventilátor, protože nebyla schopná sama dýchat a nakonec ji uvedli do umělého spánku.

Zeman je nemocný stařec a kolaborant. Měli by ho soudit za velezradu, říká Štětina

„Během několika příštích dnů budeme sledovat, jak reaguje na stimulaci, ale do té doby nebudeme vědět, o jak vážné poškození mozku se jedná,“ cituje Washington Post Tininu matku. Šance na úplné uzdravení byly podle lékařů velmi malé.

Vojenští chirurgové, ke kterým se dostala nemalá část obětí z Las Vegas, dokonce mluvili o tom, že s podobnými zraněními se setkávají hlavně ve válečných zónách. „Někteří lidé se z takového zážitku nemusí zotavit nikdy,“ řekl CNN neurochirurg z lasvegaské nemocnice Keith Blum, který měl na starosti i Tinu.

Jak kroužkovat při volbách? Můžete označit až čtyři favority. Poradíme, jak na to

Tina se ale nevzdala a každým dnem reagovala lépe a lépe. Když několik dní po útoku otevřela levé oko, lékaři konstatovali, že její sítnice vypadá normálně a dokonce ji začali odpojovat od přístrojů. Od té doby její rodina na internetu sdílí každý dílčí úspěch, který má Tina za sebou.

„Její játra a ledviny začaly znovu pracovat,“ objevilo se na stránce GoFundMe 7. října. O čtyři dny později se zase objevila zpráva, že Tina je schopná na pokyn zdravotní sestry stisknout obě ruce a pohybovat prsty.

Za dalších několik dní ale přichystala rodině překvapení samotná Tina. S pomocí sester totiž ušla celkem šest kroků od postele k židli a zpět. Lékaři nyní uvažují o tom, že Tinu převezou do jiné nemocnice, kde by podstoupila dlouhodobější terapii. Podle neurochirurga Bluma je zázrak, že takové zranění přežila. „Nikdy nevíte, jak daleko může člověk dojít,“ svěřil se novinářům. 

SDÍLET
sinfin.digital