Tohle vás zbaví stresu. Zkuste 5 následujících způsobů

Info.cz

Nenechte se ovládat stresovými situacemi. Psychické a fyzické napětí v nás může vyvolávat celá řada okolností– velká zodpovědnost, napjaté vztahy s blízkými nebo třeba špatné zážitky z minulosti. S trochou soustředění ale není nemožné tyto faktory překonat. Podívejte se na 5 jednoduchých rad jak se stresu zbavit.

 

Zasmějte se. Pořádně!

Smích uvolňuje endorfiny, které zlepšují náladu a snižují hladinu stresu. Pořádně se zasmějte a dostaňte svůj nervový systém do pohody.

Poslouchejte hudbu

Dejte si přestávku a poslechněte si trochu relaxační hudby. Má to pozitivní vliv na náš mozek a tělo, na krevní tlak a na hormon kortizol, který je spojen se stresem.

Zavolejte přátelům

Pokud se cítíte ve stresu, vezměte do ruky telefon, zavolejte někomu blízkému a povězte mu o svých problémech. Slyšet důvěrně známý hlas, i když jen na pár minut, vás zaručeně uklidní.

Promluvte si sami se sebou

Když se zrovna nemůžete nikomu dovolat, promluvit si alespoň sami se sebou je dalším dobrým řešením. Nebojte se, že budete vypadat bláznivě - prostě řekněte sami sobě, proč jste ve stresu, a co musíte udělat, aby bylo vše v pořádku.

Zhluboka dýchejte

Rada „zhluboka se nadechnout“ se může zdát jako klišé, ale opravdu to funguje. Pro krátké cvičení si pohodlně sedněte a dejte si ruce na kolena. Nadechněte se pomalu a zhluboka, soustřeďte se na vaše plíce a na to, jak se vám rozpíná hruď. Hluboké dýchání okysličuje krev a pročistí vám mysl.

 

 

sinfin.digital