Trainspotting a další pecky: 10 nejočekávanějších filmů roku 2017

Info.cz

Bude se o nich mluvit, bude se o nich psát, budou na ně chodit miliony fanoušků. Možná i vy. Na co se můžete těšit, až v příštím roce vyrazíte do kina? Podívejte se na 10 nejočekávanějších filmových novinek.

1) Trainspotting 2

Premiéra: 2. února

Renton, Begbie, Simon a Spud jsou zpět. Danny Boyle se vrátil ke kultovnímu dílu z roku 1996 a v nadcházejícím roce pošle do kin dvojku. Příběh čtveřice narkomanů tak bude pokračovat, i když trochu jinak. Měli by řešit problémy současnosti.

2) Padesát odstínů temnoty

Premiéra: 9. února

Očekávané pokračování proslulých Padesáti odstínů šedi. Toho se film o zvrácených radovánkách studentky literatury a podnikatele dočká po dvou letech. Třetí díl s názvem Padesát odstínů svobody by pak do kin měl přijít už v roce 2018.

3) Kong: Ostrov lebek

Premiéra: 9. března

Po dvanácti letech od filmu Petera Jacksona míří na plátna další zpracování příběhu o King Kongovi. Režie se tentokrát chopil Jordan Vogt-Roberts, jenž má zatím zkušenost jen s televizní tvorbou. Film se má věnovat objevení zřejmě nejslavnějšího opičáka.

4) Masaryk

Premiéra: 9. března

První ze dvou velkých českých novinek příštího roku. Karel Roden si zahraje i druhého slavného Masaryka. Po TGM, kterého si střihl v televizním Zločinu v Polné, tentokrát dojde na syna prvního československého prezidenta Jana.

5) Král Artuš: Legenda o meči

Premiéra: 23. března

Stejně jako King Kong i příběh Krále Artuše patří mezi filmové klasiky. V březnu přijde do kin zpracování Guye Ritchieho. Stejně jako v Ritchieho filmech o Sherlocku Holmesovi bude v jedné z rolí Jude Law.

6) Rychle a zběsile 8

Premiéra: 13. dubna

Automobilová série se pomalu chýlí ke konci. Přibýt mají už jen poslední tři díly. Ten s pořadovým číslem osm vtrhne na plátna kin v polovině dubna. Režíroval ho F. Gary Gray. Hlavní děj by se měl odehrávat v New Yorku, ale linky mají vést také na Island a Kubu.

7) Piráti z Karibiku: Mrtví muži mnoho nemluví

Premiéra: 25. května

Pokračování ságy s Johnnym Deppem v roli svérázného piráta Jacka Sparrowa. Ten se postaví pirátu Salazarovi, který uprchl z Bermudského trojúhelníku. Ve filmu si opět zahrají Orlando Bloom i Geolfrey Rush, naopak Keira Knightley natáčení odmítla.

8) Vetřelec: Covenant

Premiéra: 3. srpna

Riddley Scott se po oscarovém Marťanovi znovu vrací do vesmíru. A to hned v další kultovce. Covenant navazuje na první prequel ke slavnému Vetřelci s názvem Prometheus. Herci z něj se vrátí i v novince. Robota Androida dostal na starost Michael Fassbender, objeví se Noomi Rapace. Novou posádku pak utvoří Katherine Waterston a Danny McBride.

9) Po strništi bos

Premiéra: 17. srpna

Druhá z očekávaných českých novinek. Zdeněk a Jan Svěrákovi se vrací k legendární Obecné škole. Respektive před ní. Dostaneme se do doby, kdy se kvůli odmítnutí kolaborace s okupanty musí Edova rodina vystěhovat z Prahy na venkov k příbuzným. Opět bude k vidění Jan Tříska. Roli přísného učitele ale vymění za dědečka.

10) Star Wars: Epizoda VIII

Premiéra: 14. prosince

To nejočekávanější na konec. Další epizoda Hvězdných válek vezme kina útokem v prosinci. Vzhledem k úspěchu sedmého dílu došlo i k mírné změně. Zatímco původně byla premiéra naplánovaná na květen, kvůli menší konkurenci a předpokládaným vyšším výdělkům ji fanoušci uvidí až koncem příštího roku.

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital