Umělá inteligence pozná vaší sexuální orientaci. Zaměří se na jemné rysy v obličeji

O umělé inteligenci slýcháme čím dál častěji, věda ji totiž dokáže využívat v oborech, které jsou lidem velmi blízko. Lékaři díky umělé inteligenci detekují rakovinové buňky a Google je schopen o fotografii zjistit, kdy byla pořízená. Nyní vědci došli ještě o kus dál. Umělá inteligence dokáže z fotografií poznat sexuální orientaci. 

Vývoj umělé inteligence se nyní obrací k jedné z nejintimnějších lidských stránek. Michal Kosinski a Yilun Wang ze Stanfordské univerzity dokázali, že umělá inteligence je schopná rozpoznat sexuální orientaci, a to z pouhých fotografií. Podle vědců se software soustředí na jemné rozdíly ve struktuře obličeje, právě podle nich by v budoucnu mohlo být možné získávat informace i inteligenci nebo politických názorech.

Babiš brutálně zastrašoval policii měsíce před stíháním, Moniku do kauzy navezl, říká Pečinka

Program s názvem VGG-Face pak tyto fotografie přeměnil do takzvaných „faceprintů“, tedy specifických řetězců čísel. Ty pak jednoduchý prediktivní model porovnal se sexualitou jejich nositelů. Když pak výzkumníci vyzkoušeli systém na vzorku, který předtím neviděli, měl oproti lidskému odhadu mnohem vyšší úspěšnost.

Zadlužené Česko: Při ztrátě jednoho zaměstnání by čtvrtina rodin nevydržela ani měsíc

Wang a Kosinski, podle serveru The Economist, mají za to, že rysy, které se pojí s lidskou sexualitou, mají svůj základ v prenatálním stádiu. Plod v děloze je totiž vystaven různým hladinám hormonů, zejména testosteronu, a o těch je známo, že hrají svou roli při vývoji struktur obličeje. Mohou se ale zřejmě podílet i na určování sexuality.

SDÍLET
sinfin.digital