V sobotu se bude volit do Nymburského OFS. Kandidáti na nového předsedu Výkonného výboru jsou Tomáš Koníček a Karel Nehasil

V sobotu proběhne volební valná hromada OFS, kde budou voleni členové Výkonného výboru a
revizní komise. Hlavní souboj proběhne o post předsedy VV. O toto křeslo usiluje Karel Nehasil a
Tomáš Koníček. Deník si udělal anketu mezi místními kluby a šance na úspěch se přiklání ke Karlu
Nehasilovi. „Důležité je, aby s předsedou spolupracovali hlavně kluby. Aby ho podporovali,“
zaznělo od sekretáře klubu SK Bříství, Libora Šmejkala.

Šmejkal zná oba kandidáty velmi dobře a vnímá je jako férové. Dle něj prozatím není možné hodnotit kandidáty a srovnávat je. Podle Šmejkala je důležité zamést si před vlastním prahem a uvědomit si, že samy kluby jsou hybatelé ve fotbalu. „Hodně záleží právě na klubech. I když tam bude sebelepší předseda, tak mu kluby mohou podrážet nohy.

To by se dít nemělo,“ řekl Šmejkal a dodal: „Současné vedení mi vždy vyšlo vstříc a pomohlo mi vždy, když jsem potřeboval. Za to je kvituji.“Dle předsedy křečkovského klubu Ivan Herčíka bude volba vyrovnaná. Jedinou výtkou z jeho strany byl počet členů na kandidátce. „Preferoval bych sedmičlennou kandidátku, aby byl prostor pro spolupráci,“ řekl Herčík. Současné vedení OFS mu vždy pomohlo a mohl se na něj spolehnout.

„Z mého pohledu současné vedení OFS udělalo pro fotbal v okrese hodně dobrého, hlavně v práci s mládeží,“ upřesnil. Dle jeho slov ale noví kandidáti nemají dostatek zkušeností k vedení svazu. „Nemají zkušenosti z klubů, nebo vedení skupin či komisí,“ shrnul nedostatek Herčík. Také se vyjádřil, že by byl pro změnu, ale spíše na Krajské úrovni. „Rozhodně bych uvítal, kdyby na Kraji skončil například pan Liba,“ uzavřel.

Deník v úterý 6. dubna zveřejnil, že Miroslav Liba se rozhodl nekandidovat na volené funkce ve FAČR. Deníku to potvrdil zdroj z FAČR. Liba však nechtěl věc komentovat, aby neovlivňoval rozhodnutí delegátů klubů ve volbách do OFS.

 Nebude to první volební valná hromada, které se Tomáš Koníček v tomto volebním období zúčastní. V rámci působnosti uskupení fotbalové evoluce si pomoc z dosti vzdáleného okresu domluvili kandidáti Tomáš Koníček a Tomáš Novák, nový předseda OFS Benešov. Koníček se zúčastnil, za klub Tomáše Nováka – TJ Úročnice, volební valné hromady a tím zajistil účast tohoto klubu na valné hromadě a nepropadnutí hlasu. Volby nakonec vyhrál Tomáš Novák v poměru 33:32 a to i díky hlasování Divišova, o kterém Deník také informoval (zde).

sinfin.digital