Video, které vás dožene k slzám. Umírající šimpanzí samice naposledy objala starého přítele

Záběry, které dokumentují návštěvu profesora Jana van Hooffa u 59leté šimpanzice přezdívané Mama, doslova obletěly svět. Mamu, která už na to byla po zdravotní stránce velice špatně, jeho přítomnost vytrhla z letargie. Starého přítele začala dojemně objímat, podívejte se na emotivní video níže.

Mama, která byla vůdkyní tlupy opic v holandské Zoo Royal Burgers, už delší dobu odmítala jídlo a nereagovala na podněty. To se ale změnilo ve chvíli, kdy za ní přijel profesor van Hooff, kterého znala už od roku 1972. Její výraz ve tváři se okamžitě proměnil.

Češi si nechali vnutit, že je bezpečnost problém. Politikům vyhovuje chudé školství, říká Kartous

Nejen že si od něj vzala alespoň kousek jídla, nenechala ho odejít, aniž by ho nepohladila po hlavě a neobjala. Mama bohužel zemřela týden po tomto setkání.

Mama se narodila ve volné přírodě. „Měla výjimečně silnou a dominantní osobnost, bude mi ale nesmírně chybět,“ řekla podle serveru Independent Frans de Waalová, která se chování šimpanzů dlouhodobě věnuje. 

Jak kroužkovat při volbách? Můžete označit až čtyři favority. Poradíme, jak na to

Video vyvolalo na sociálních sítích doslova poprask. Jen na Facebooku má v tuto dobu na kontě 31 milionů zhlédnutí a téměř 700 tisíc sdílení.

SDÍLET
sinfin.digital