Vyšší mzda vám spokojenost nekoupí, zjistili vědci. Mají místo toho tento jednoduchý recept

Info.cz, IvM

Kvalita spánku má mnohem větší vliv na naší spokojenost, než se může na první pohled zdát. Podle nové studie britského Národního centra sociálních studií se na našem rozpoložení podepíše až čtyřikrát víc než například výrazné zvýšení mzdy.

Vědci zjistili, že životní spokojenost průměrného Brita se pohybuje kolem 62 bodů ze 100, přičemž 20 procent respondentů, kteří se cítili nejspokojenější, dosáhlo na skóre 72 až 92 bodů. Výši příjmu celková spokojenost odrážela mnohem méně, než by se dalo čekat.

S nárůstem platu o 50 procent se celková spokojenost lidí zvýšila jen o pouhý půl bod. Oproti tomu kvalita spánku měla na pocity jednotlivých respondentů až čtyřikrát větší vliv, než je samotná výše mezd.

Práce v Babišových drůbežárnách nešla vydržet, má ale pravdu, politici selhali, říká novinářka

Přibližně 35 procent respondentů uvedlo, že je spokojeno se svým sexuálním životem. U těch, kteří se umístili v horní hranici celkového žebříčku, pak výzkumníci zjistili, že jejich sexuální aktivita dosahuje až dvojnásobku národního průměru.

Ian Mulheirn, ředitel poradenského týmu společnosti Oxford Economics, který se na výzkumu také podílel, podle serveru Independent řekl, že „v období rychlých změn, ve kterém musíme žít naše životy, jsme vytvořili nový nástroj, který nám může pomoci zjistit, co vlastně ovlivňuje naše pocity.“

Prezident Zeman se v USA setkal s Ivanou Trumpovou, s Lavrovem si dal cigaretu

Vědci celkem vyzpovídali 8250 lidí a celkem prozkoumali 60 různých aspektů života, které mohou ovlivnit celkovou spokojenost. Výzkum ale nekončí, panel respondentů budou výzkumníci testovat každých šest měsíců, to jim umožní sledovat, jak se v průběhu času Britové cítí.

3638342:article:true:true:true

SDÍLET
sinfin.digital