Záhada v Ženevě: V odpadním potrubí našli desítky tisíc euro

Švýcarští vyšetřovatelé řeší nezvyklý případ. Snaží se přijít na to, proč někdo spláchl do záchoda v Ženevě desítky tisíc euro. „Snažíme se přijít na to, odkud bankovky pocházejí a zda byl spáchán trestný čin. Je to velké překvapení,“ řekl serveru BBC Vincent Derouand z ženevské prokuratury.

Rozstříhané bankovky v hodnotě pěti set euro byly nalezeny v odpadním potrubí toalet jedné z poboček banky UBS a dalších třech restauracích, které se nachází poblíž. Neobvyklý nález nyní řeší policie, podle BBC už úřady musely vynaložit tisíce franků, aby zprůchodnily ucpané odpady.

Pětiset eurové bankovky by měly být příští rok staženy z oběhu kvůli obavám, že usnadňují protiprávní činnosti. Platit by však měly i nadále, Evropská centrální banka už je ale nebude tisknout.

Zničení bankovek není ve Švýcarsku trestným činem, ale místní vyšetřovatelé se neobvyklým nálezem přesto zabývají. „Snažíme se přijít na to, odkud bankovky pocházejí a zda byl spáchán trestný čin. Je to velké překvapení,“ řekl serveru BBC Vincent Derouand z ženevské prokuratury.

SDÍLET
sinfin.digital