Zmizelá česká loď v Karibiku. Petra a jeho děti uvěznila nemoc v domorodé vesnici

Dva měsíce strachu mají šťastný konec! Česká loď ANA, která zmizela na konci června v Karibiku, byla nalezena v panamském přístavu Portobelo i se svou posádkou. Padesátiletý kapitán Petr a jeho dva malí synové (5 a 3) jsou podle rodiny v pořádku.

Po Petrovi a malém Matějovi s Lukášem pátrala od poloviny prázdnin jejich matka Iva, která žije v Kostarice. Svému manželovi předala děti v Panamě 22. června, aby je vzal na své plachetnici na výlet. O týden později od něj dostala zprávu, že budou pryč celý měsíc a vydají se na překrásné ostrovy San Blas. Tam ale nedorazili a znovu se neozvali. Iva proto oslovila policii, která po lodi a její posádce vyhlásila mezinárodní pátrání.

Pátrání po Petrovi, který s malými syny záhadně zmizel v Karibiku: Přišla první zpráva o dětech

To bylo dlouho bezvýsledné i přesto, že se do hledání lodi zapojily záchranné systémy hned tří států - kromě Panamy pátrála po lodi i kostarická a kolumbijská policie. ANU, která má pro plachetnice nevšední zelenou barvu, však nenašli ani pomocí letadel, která prohledávala přístavy.

Před sobotní půlnocí českého času se ale na facebooku ozval americký jachtař, který přinesl skvělou zprávu. "Kotví tady v Portobelu přímo vedle mě v přístavu na kraji města. Dva malí chlapci a muž. Všichni vypadají v pořádku. Přijeli dneska v 9 ráno (v 16 hodin našeho času, pozn. red.)," napsal.

Více čtěte na webu Blesk.cz

SDÍLET
sinfin.digital