Je lepší sedět u okýnka, nebo u uličky? Přehled tipů, jak vybrat nejlepší sedadlo v letadle

abe

Pro některé je cestování letadlem běžnou součástí pracovního života, jiní se do vzduchu podívají maximálně jednou do roka při cestě na dovolenou. Všichni ale chtějí let strávit v pohodě a také alespoň v relativním pohodlí. Na to má velký vliv výběr místa, což u většiny aerolinek už dokáže cestující ovlivnit. Ať má let trvat dvě hodiny, nebo půl dne, toto jsou tipy, které se vám budou hodit při výběru sedadla.

Ti, kteří létají často, už mají zřejmě vypozorováno, které sedačky nejvíce vyhovují jejich potřebám. Někomu je zase jedno, kam se posadí. Ostatní mohou ale váhat a později po špatném výběru možná i litovat. Různá sedadla mají totiž rozdílné vlastnosti a co vyhovuje jednomu cestujícímu, se nemusí líbit jinému. Zde je stručný přehled toho, co byste měli zvážit, než se rozhodnete, kde budete sedět.

Rezervace sedadla je možná i on-line

Většina aerolinek už poskytuje palubní lístky na konkrétní sedadla. Odpadají tak zážitky, kdy horda lidí vbíhala takřka přes mrtvoly do letadla, aby zabrala nejlepší místa. Některé společnosti také umožňují on-line odbavení den před odletem, zájemci si tak mohou vybrat na plánku konkrétní sedadlo, kde by chtěli strávit let. Jak si ale zvolit to správné?

Na co byste měli myslet, když cestujete s dětmi? Čtěte zde>>>

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital