Skryté krásy Izraele: Užít si můžete mnohem více než Mrtvé moře a Jeruzalém | info.cz

Články odjinud

Skryté krásy Izraele: Užít si můžete mnohem více než Mrtvé moře a Jeruzalém

V každé zemi existují místa, kam se jednoduše podívat musíte. V Izraeli jich je hned několik. Opomenout byste neměli jedno z nejstarších měst světa – Jeruzalém, přírodní hříčku  – mrtvé moře a spoustu dalších míst, která vám dosud možná zůstávají neznámá.

Jeruzalém

Ve městě, ve kterém se mísí hned tři hlavní náboženství světa, si nesmíte nechat ujít především neopakovatelnou atmosféru. Minout byste neměli slavnou Chrámovou horu, mešitu al-Aksá a Zeď nářků. Průvodci vás určitě nasměrují i na proslulou Křížovou cestu nebo na Olivetskou horu s největším židovským hřbitovem světa.

Tel Aviv

Město, které se s Jeruzalémem nedá srovnávat. Tel Aviv neoplývá historií, kterou znají lidé téměř po celém světě, na druhé straně ale platí za ekonomické a kulturní centrum, které lze co do počtu kaváren a nočních barů přirovnat k evropským metropolím. Pokud přeci jen zatoužíte po troše dávné slávy, vypravte se do starobylého přístavního města Jaffa.

Nazaret a Betlém

Na severu země se nachází město, kde měl Ježíš Kristus prožít své mládí. V Nazaretu tak můžete obdivovat krásy baziliky Zvěstování, kde měl Marii o budoucím narození potomka říct sám archanděl Gabriel. Vyhnout byste se také neměli místu zvané Kána Galilejská, kde došlo k prvnímu zázraku, a Ježíš proměnil vodu ve víno. V Betlémě je zase z pochopitelných důvodů hlavním turistickým lákadlem chrám Narození Páně.

Mrtvé moře

Jezero na pomezí Izraele a Jordánka, které je přibližně desetkrát slanější než moře, je proslavené zejména svými léčivými účinky. Jeho návštěvu byste tak rozhodně neměli opomenout. Hned vedle něj se totiž nachází národní park a pevnost Masada zapsaná na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Ejlat

Milovníkům vln a písečných pláží se nepochybně zalíbí u Rudého moře. Konkrétně v přístavním městě Ejlat. Ve městě na kraji Negevské pouště počítejte s opravdu vysokými teplotami a chladnějším mořem, které ale nabízí opravdu krásný podmořský život, takže na své si přijdou hlavně potápěči.

Mrtvé moře: Napodzemská nádhera, která pomalu mizí z map>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Na dovolenou

Poprvé letadlem Chorvatsko Očkování Cestování po Evropě

Ať už se chystáte procestovat evropské metropole, Chorvatsko nebo jste se rozhodli vyrazit až na druhý konec světa, nemělo by vám uniknout pár dobrých tipů. Poradíme vám jak si sehnat co nejlevnější letenky, jak se vyrovnat s jet lagem nebo jak zažádat o kompenzaci při zpožděném letu. Nezapomněli jsme vám připravit ani rady, které vám pomohou při vyřizování dětských pasů nebo ztrátě dokladů v zahraničí.