Články odjinud

ANO a ČSSD jdou vládě vstříc. Teď jde o „maso“ pro komunisty. Komentář Petra Holce

ANO a ČSSD jdou vládě vstříc. Teď jde o „maso“ pro komunisty. Komentář Petra Holce

ANO s ČSSD začínají připomínat manžele, co se nenávidí, musí ale prostě zůstat spolu. Sociální demokracie sice nejdřív hrdě práskla dveřmi za koalicí s Andrejem Babišem, určitě ale překvapila i sama sebe, jak rychle se k němu po svém sjezdu zase vrátila. Teď se zdá, že obě strany spějí k menšinové koalici jištěné ze Sněmovny komunisty.

 

Taková vláda může být semtex, ale taky může úspěšně vládnout do dalších voleb. Třeba jako kdysi v opoziční smlouvě ČSSD s ODS, které si šly tak zle po krku, až spolu panovaly celé čtyři roky. Nic totiž nemaže ideologickou nenávist tak spolehlivě jako moc. ANO s ČSSD teď sice spějí k dohodě o vládním programu i rozdělení ministerské moci, vše ale může pohřbít referendum ČSSD. Proti koalici s ANO totiž vytáhli senátoři ČSSD v čele s šéfem Senátu Milan Štěchem.

Nejen Štěch ale ve straně stojí na odstavné koleji. Což neznamená, že ji nemůže dál rozkládat zevnitř i během vlády s ANO. Ostatně málokterá strana o tom ví víc než právě ČSSD, jíž dodnes štěpí odchod Miloše Zemana. A která od pádu Jiřího Paroubka nemá silného lídra, který by uměl do vlastních řad pustit sjednocující hrůzu. I Jan Hamáček se stal šéfem ČSSD s tím, že nikomu nevadí.

Celý komentář si přečtěte na Blesk.cz.


 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud