ANO a ČSSD jdou vládě vstříc. Teď jde o „maso“ pro komunisty. Komentář Petra Holce | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

ANO a ČSSD jdou vládě vstříc. Teď jde o „maso“ pro komunisty. Komentář Petra Holce

ANO a ČSSD jdou vládě vstříc. Teď jde o „maso“ pro komunisty. Komentář Petra Holce

ANO s ČSSD začínají připomínat manžele, co se nenávidí, musí ale prostě zůstat spolu. Sociální demokracie sice nejdřív hrdě práskla dveřmi za koalicí s Andrejem Babišem, určitě ale překvapila i sama sebe, jak rychle se k němu po svém sjezdu zase vrátila. Teď se zdá, že obě strany spějí k menšinové koalici jištěné ze Sněmovny komunisty.

 

Taková vláda může být semtex, ale taky může úspěšně vládnout do dalších voleb. Třeba jako kdysi v opoziční smlouvě ČSSD s ODS, které si šly tak zle po krku, až spolu panovaly celé čtyři roky. Nic totiž nemaže ideologickou nenávist tak spolehlivě jako moc. ANO s ČSSD teď sice spějí k dohodě o vládním programu i rozdělení ministerské moci, vše ale může pohřbít referendum ČSSD. Proti koalici s ANO totiž vytáhli senátoři ČSSD v čele s šéfem Senátu Milan Štěchem.

Nejen Štěch ale ve straně stojí na odstavné koleji. Což neznamená, že ji nemůže dál rozkládat zevnitř i během vlády s ANO. Ostatně málokterá strana o tom ví víc než právě ČSSD, jíž dodnes štěpí odchod Miloše Zemana. A která od pádu Jiřího Paroubka nemá silného lídra, který by uměl do vlastních řad pustit sjednocující hrůzu. I Jan Hamáček se stal šéfem ČSSD s tím, že nikomu nevadí.

Celý komentář si přečtěte na Blesk.cz.


 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.