Babišův samoaudit, lék na všechny neduhy? Komentář J. X. Doležala | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Babišův samoaudit, lék na všechny neduhy? Komentář J. X. Doležala

Babišův samoaudit, lék na všechny neduhy? Komentář J. X. Doležala

Ministr financí neustále nadává, jak lidé neplatí daně, a přitom je cesta k nápravě tak jednoduchá! Stačí celoplošně zavézt novou metodu kontroly daňových plateb a účtů, kterou Babiš použil ve svém vlastním případě, a daňové úniky se stanou minulostí!

Především bych chtěl čtenáře ujistit, že novotvar samoaudit je jazykově správný a přijatelný, protože je odvozen od (sice již trochu archaického, ale stále libozvučného) slova samohana. Slůvkem samohana – pro mladší ročníky – se dříve označovala onanie. Tedy sexuální aktivita, kdy si jedinec vystačí sám a kdy ani v nejmenším nehrozí, že by došlo k nějaké chybě a následnému těhotenství.

Ministr Andrej Babiš si nechal od dvou renomovaných auditorských společností potvrdit, že vydělal tolik peněz, aby měl na dluhopisy, které v minulosti nakoupil. Obě renomované firmy mu to potvrdily s malou poznámečkou, že jejich dobrozdání nenaplňuje parametry standardního mezinárodního auditu. Modelově se tedy dostáváme do situace, kdy si nějaký subjekt zaplatí za potvrzení, že má vše v pořádku, a potvrzující firma je tak opatrná, že k tomu potvrzení dá rovnou prohlášení, že ten papír nemá žádnou hodnotu.

Musíme si objektivně připustit, že podobné potvrzení má hodnotu použitého toaletního papíru, přesto jím pan ministr Babiš máchá na důkaz, že je poctivý. Takže navrhuji – akceptujme jeho obhajobu a začněme využívat Babišem zavedený samoaudit všichni. Jde o podobnou záležitost jako v případě samohany. Taky si s tím člověk vystačí sám – bez státních kontrolorů – a skutečně nehrozí, že by z takového mechanismu kontroly daňových plateb vzešla pokuta.

Začne to tím, že se zruší veškeré daňové kontrolní mechanismy, propustí se všichni státní zaměstnanci, kteří kontrolují výběr daní, a zásadně se okleští finanční úřady. Každý občan však bude povinen předložit koncem kalendářního roku potvrzení od nějakého kámoše za flašku, že nemá žádné daňové nedoplatky. A samozřejmě že se musí tolerovat, aby ten kámoš do potvrzení napsal formulaci „alespoň o žádných nevím“. Podobně jako to učinily auditorské firmy v případě posuzování příjmů pana ministra Babiše.

Myslím, že se jedná o zásadní daňové opatření, které zvýší výběr daní podobně jako EET, a proto zplna hrdla volám: Samoauditu a samohaně zdar!

Text vyšel na webu Reflex.cz. Další komentáře čtěte zde.

 

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.