Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bitcoin trhá rekord za rekordem a přiblížil se hranici 9500 dolarů. Prognóza ekonoma Kovandy

Bitcoin trhá rekord za rekordem a přiblížil se hranici 9500 dolarů. Prognóza ekonoma Kovandy

Cena kryptoměny bitcoin o víkendu opět „trhala“ rekordy. V neděli večer SEČ vystoupala na takřka 9500 dolarů. Pokračuje tak současná rapidní růstová fáze, která započala v úvodním říjnovém týdnu. Tehdy se jeden bitcoin prodával zazhruba 4200 dolarů, tedy za méně než polovinu aktuální ceny.

Pokud v příštích dnech bude pokračovat absence závažnějších negativních zpráv, během týdne by cena bitcoinu měla překonat psychologickou hranici 10 tisíc dolarů.

V takovém případě dále zesílí zájem médií a ruku v ruce s tím zájem institucionálních investorů, který je přitom už v posledních týdnech klíčovou příčinou cenového růstu kryptoměny.

Například druhá největší jihokorejská banka Shinhan by měla v příštím roce umožnit držitelům bitcoinu úschovu kryptoměny v rámci její vlastní platformy. Stoupá také zájem významných amerických bank a dalších institucionálních investorů, ať už jde o ústavy Goldman Sachs či Morgan Stanley nebo o hedgeové fondy.

Kryptoměnová burza Coinbase také oznámila, že už vede více klientských účtů než přední americká makléřská společnost Charles Schwab. Zatímco Coinbase jich aktuálně vede zhruba třináct milionů, Charles Schwab koncem loňského roku jich měl 10,6 milionu. Toto srovnání naplňuje kryptoměnové investory optimistickými vyhlídkami na další rychlejší a zároveň plošnější růst uživatelské základny bitcoinu a dalších kryptoměn.

V souvislosti s širším přijetím kryptoměn ze strany mezinárodní komunity investorů ale na druhou stranu také zintenzivňují obavy ze značné energetické náročnosti celé bitcoinové sítě. Ta nyní ročně spotřebuje více elektrické energie než celé Slovensko. Spotřebuje také zhruba 45 procent celkové roční spotřeby elektřiny v České republice.

 

 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1