Články odjinud

Bod zlomu: Svět je na prahu další revoluce. Komentář Michaela Žantovského

Bod zlomu: Svět je na prahu další revoluce. Komentář Michaela Žantovského

Množí se náznaky a úsudky, že svět, jak ho známe, nemůže, nebude a možná ani nechce pokračovat jako dosud. 


Dlouhodobě nejspolehlivější předpovědí počasí je, že zítra bude stejně jako dnes. Použitelnost této metody, která by ušetřila vládám a meteorologickým ústavům obrovské náklady, omezuje pouze skutečnost, že jednou za čas je zítra úplně jinak, než bylo dnes.

Umět předvídat body zlomu ať už v počasí, na burze nebo v historii je cosi, co se lidstvo dosud příliš nenaučilo a podle teorie katastrof se těžko někdy naučí. Nanejvýš dokážeme říct, že něco nemůže v dosavadní podobě pokračovat, ale neumíme předvídat co, kdy a jakým způsobem to nahradí. Prognostici jsou v zásadě k ničemu, jak ve výzkumných ústavech, tak na hradech.

Zdá se, že v době takového zlomu žijeme dnes. Množí se náznaky a úsudky, že svět, jak ho známe, nemůže, nebude a možná ani nechce pokračovat jako dosud. Některé nejsou pro nás příliš slibné. Ekonomická konjunktura posledních roků se blíží ke konci. Těžiště ekonomické aktivity se čím dál znatelněji posunuje do Asie.

Více si přečtěte na webu E15.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud