ČSSD končí. Štěch jí nenávistí k malým podnikatelům zatloukl hřebík do rakve. Komentář Vladimíra Pikory | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

ČSSD končí. Štěch jí nenávistí k malým podnikatelům zatloukl hřebík do rakve. Komentář Vladimíra Pikory

ČSSD končí. Štěch jí nenávistí k malým podnikatelům zatloukl hřebík do rakve. Komentář Vladimíra Pikory

Dnes jsem si přečetl slova předsedy senátu Milana Štěcha. Jsem vytočen doruda. Velmi mi to připomnělo podobně zběsilé výroky bývalého ministra ČSSD Jana Mládka na adresu osob samostatně výdělečně činných – tzv. OSVČ.

Chápu jedno – blíží se volby. Snahy o vyvolání nenávisti a rozdělení společnosti tedy gradují. Nechápu ale jiné: míru, kam až jsou někteří lidé schopní ve svých nenávistných výpadech klesnout. Už zase dělají z OSVČ zbytečné příživníky a pijavice společnosti. Lidský odpad, který „nemá ani odborové svazy“.

Snaha o zničení podnikatelů a živnostníků trvá. Nejprve jim politici zavedou EET. Uvalí na ně milion buzerací a kontrol. A teď jim chtějí ještě víc ztížit život tím, že budou zvyšovat odvody. A budou o živnostnících říkat, že prý jsou „pseudopodnikatelé“, jelikož „skutečný podnikatel“ by údajně tyto změny vítal, protože se nemá čeho bát.

Je smutné, když někdo, kdo nikdy pořádně nepracoval rukama, kdo nikdy nemusel čelit rozhodování, jestli s vysokou horečkou zůstane v posteli, nebo půjde do svého krámku prodávat, protože by mu živnost jinak zkrachovala, plive na živnostníky: „Zvednout jim odvody, ať jdou pracovat!“

Celý komentář si přečtěte na webu Reflex.cz. 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.