Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

ČSSD končí. Štěch jí nenávistí k malým podnikatelům zatloukl hřebík do rakve. Komentář Vladimíra Pikory

ČSSD končí. Štěch jí nenávistí k malým podnikatelům zatloukl hřebík do rakve. Komentář Vladimíra Pikory

Dnes jsem si přečetl slova předsedy senátu Milana Štěcha. Jsem vytočen doruda. Velmi mi to připomnělo podobně zběsilé výroky bývalého ministra ČSSD Jana Mládka na adresu osob samostatně výdělečně činných – tzv. OSVČ.

Chápu jedno – blíží se volby. Snahy o vyvolání nenávisti a rozdělení společnosti tedy gradují. Nechápu ale jiné: míru, kam až jsou někteří lidé schopní ve svých nenávistných výpadech klesnout. Už zase dělají z OSVČ zbytečné příživníky a pijavice společnosti. Lidský odpad, který „nemá ani odborové svazy“.

Snaha o zničení podnikatelů a živnostníků trvá. Nejprve jim politici zavedou EET. Uvalí na ně milion buzerací a kontrol. A teď jim chtějí ještě víc ztížit život tím, že budou zvyšovat odvody. A budou o živnostnících říkat, že prý jsou „pseudopodnikatelé“, jelikož „skutečný podnikatel“ by údajně tyto změny vítal, protože se nemá čeho bát.

Je smutné, když někdo, kdo nikdy pořádně nepracoval rukama, kdo nikdy nemusel čelit rozhodování, jestli s vysokou horečkou zůstane v posteli, nebo půjde do svého krámku prodávat, protože by mu živnost jinak zkrachovala, plive na živnostníky: „Zvednout jim odvody, ať jdou pracovat!“

Celý komentář si přečtěte na webu Reflex.cz.