Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Dítě s basebalkou: Zavřete toho vlasteneckého tatínka! Komentář Jiřího X. Doležala

Dítě s basebalkou: Zavřete toho vlasteneckého tatínka! Komentář Jiřího X. Doležala

V pátek si uživatelé Internetu mohli na videu zhlédnout, jak se vychovává z malé holčičky česká vlastenkyně. Po sociálních sítích se rozjelo video, kde dítě mlátí baseballovou pálkou do polštáře, a muž, který video natáčí, holčičce vysvětluje, že si má představovat, že polštář je muslim.

Věc má dvě stránky: První je samotná činnost na videu zaznamenaná, druhá stránka celého problému je zveřejnění videa. Pojďme to rozebrat. Začněme od zveřejnění, neboť tam je problém jednodušší: Zveřejnění toho videa je zločin na dítěti, které je zachyceno. S největší pravděpodobností video zveřejnil sám jeho tvůrce, rodič - takže si nebude nikdo stěžovat. 

Přesto, že kde není žalobce, není soudce, by měl v tomto případě zasáhnout stát, a zveřejnění té nahrávky by se mělo potrestat i v situaci, kdy si nikdo stěžovat nebude. Video může viset v kyberprostoru desítky let, a nikdo neví, jestli v roce 2037 nebude to dítě na škole terčem posměchu právě proto, že někdo tohle video vyloví z hlubin kyberprostoru.

To je ale ta jednodušší, méně komplikovaná záležitost. Druhý problém je zásadnější. Celé video je velmi nepřesvědčivé, působí strojeně a nahraně. 

Více si přečtěte na webu Reflex.cz.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1