Články odjinud

Doba internetových „hrdinů“: Proč je udávání na Facebooku špatně. Komentář Kryštofa Pavelky

Rozmohl se nám tady takový nešvar. Dospělí lidé žalují na sociálních sítích stylem třeťáků na základce. A ještě se u toho zřejmě cítí statečně.

 
 
 

Facebook nedávno trvale zablokoval stránku Naštvané matky. Spolek reprezentovaný Evou Hrindovu už třetím rokem mixoval do internetového guláše slušných Čechů, národovců, migračních alarmistů a šiřitelů konspiračních bludů novou ingredienci: pohled poctivé české maminy, která okolní svět sleduje spíše vyděšeně než naštvaně, ale sem tam si zanadává na „ty uprchlíci“ a nezvedenou mládež.

Dlužno říct, že ve vesmíru, kde existují zcela halucinogenní weby jako Aeronet nebo Hájkův Protiproud, se online působení Naštvaných matek jevilo ještě krotce. Byť i Eva Hrindová měla svých patnáct minut bizáru a nenávisti: třeba když tvrdila, že lidskoprávní aktivistka Lucie Bittalová si onemocnění rakovinou (na něž zemřela) vlastně zasloužila, protože byla skrz ten aktivismus veskrze zlý člověk. Teď se tedy zhrozená matka Hrindová na Facebooku definitivně odmlčí.

Interní pravidla největší sociální sítě světa teď nechme stranou. Stačí říct, že Facebook si svou infrastrukturu sám vybudoval, vyvinul, zaplatil a poskytuje ji zdarma. Má tedy plné právo určovat si pravidla kolem obsahu a jeho mazání, jak uzná za vhodné. Být na sociální síti není ani povinnost, ani výhradní právo. Komu se regule kalifornské korporace nelíbí, může využít služby desítek jiných platforem.

Více si přečtěte na webu Reflex.cz.

720p 360p
Proč: Facebook a data, která na vás má

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud