Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Genderové šílenství: Williamsová nadávala rozhodčímu a obvinila ho ze sexismu. Je to boj za práva žen, tvrdí

Genderové šílenství: Williamsová nadávala rozhodčímu a obvinila ho ze sexismu. Je to boj za práva žen, tvrdí

Američanka Serena Williamsová je zcela jistě skvělá tenistka, ale nehoráznosti, které předvedla v sobotu ve finále turnaje US Open i po něm, opět ukázaly, že svět se pohybuje v některých směrech po podivné a nebezpečné trajektorii. Své neurvalé chování na kurtu totiž Williamsová prezentuje jako „boj za práva žen“ a obvinila dodatečně rozhodčího, kvůli kterému vyváděla, ze „sexismu“. Jenže je to jedna lež za druhou.

Serena Williamsová, nejvíce vydělávající sportovkyně světa, prohrála ve finále US Open s Japonkou Naomi Ósakovou zcela jednoznačně. A zjevně porážku neunesla. Řádila na kurtu jako pominutá. Co se stalo?

V první sadě obdržela Williamsová varování od rozhodčího Carlose Ramose, že přijímá nepovolené rady od trenéra z hlediště. Ona to popřela, ale její trenér Patrick Mouratoglou po zápase přiznal, že se s ní skutečně snažil komunikovat. Takže první správný verdikt sudího.

V polovině druhého setu se opět hádala s rozhodčím a pak vzteky hodila raketu o zem a tím ji zničila. Rozhodčí tenistce za druhý přestupek proti pravidlům udělil trestný fiftýn. Přesně tak, jak se to má dělat. Williamsová rozzuřená přiběhla a tvrdila, že jí Ramos naopak dluží omluvu, protože předtím nepodváděla s trenérem.

Pak ještě rozhodčího označila za „zloděje“. Ten to vyhodnotil (a opět zcela správně) jako třetí porušení pravidel a jeden game přiřkl japonské soupeřce.

Sport vyvolává v aktérech emoce a je to někdy obrovský adrenalin. Jenže Williamsová pokračovala v napadání rozhodčího i po zápase. Bohužel někteří američtí novináři jí za to dokonce zatleskali.

Na tiskové konferenci obvinila rozhodčího Ramose ze sexismu. Prý nikdy nevzal game muži, i kdyby mu ten řekl, že je zloděj. Zatímco na chudinku ženu (Williamsovou) si dovolil. Pak přišel vrchol jejího genderového šílení: „Já jsem tady, abych bojovala za práva a rovnost žen.“ Čím bojovala Williamsová za práva žen? Že nadávala rozhodčímu a obvinila ho ze sexismu, přestože rozhodl správně?

Místo aby se Williamsová za své skandální chování na kurtu i mimo něj omluvila, dál přilévala olej do ohně, který sama zapálila. Vysvětlovat falešné obviňování rozhodčího a jeho napadání tím, že tenistka bránila práva žen, je ubohé a směšné. Co nám předvede Serena příště? Bude ostřelovat míčky rozhodčího, pokud se bude k „paní Nedotknutelné“ chovat tak, jak má? Nebo vyhlásí tenisovou obdobu hnutí #MeToo, kterou bude jako inkvizitorka uplatňovat rovnou při zápasech? Bohužel mám obavu, že všechno je možné.

Další komentáře autora na Reflex.cz >>>

 

Vláda stopla utajovaný program, na kterém závisí životy českých vojáků v Afghánistánu

Ministr vnitra Milan Chovanec loni zastavil utajovaný program přesídlování místních tlumočníků, kteří pomáhají českým vojákům na misi v Afghánistánu. Podle zdrojů serveru INFO.cz toto rozhodnutí způsobilo nedostatek klíčových spolupracovníků české jednotky na neklidném bojišti. Vláda tak ohrozila nejen životy afghánských překladatelů a jejich rodin, ale zřejmě i bezpečnost českých vojáků, kteří se bez tlumočníků obejdou jen stěží. Konec programu podle všeho způsobil incident v pražské nemocnici na Bulovce, po kterém byl syn již přemístěného afghánského spolupracovníka obviněn ze znásilnění.

Čeští vojáci jsou zoufalí, tvrdí zdroje serveru INFO.cz. Nedaří se jim do svých služeb získat afghánské tlumočníky, které jsou pro fungování jednotky nepostradatelní. Ti se k Čechům nehrnou, Praha jim totiž počínaje loňskem odmítá po skončení nebezpečné služby pomoci na cestě do Evropy. Zahraniční armády působící v kulturně cizím prostředí místním spolupracovníkům i jejich rodinám běžně nabízejí přesídlení, a to z velmi dobrých důvodů. Tlumočníci i jejich blízcí jsou logickým cílem radikálů, kteří na jejich hlavy nezřídka vypisují i finanční odměny – jsou si totiž dobře vědomi jejich důležitosti.

Link

Kupříkladu Američané odvážejí lokální tlumočníky po skončení mise prý nejen z Afghánistánu, ale třeba i z Iráku. Autor tohoto textu pobýval v roce 2009 u české jednotky na základně v Lógaru, kde se s místními překladateli setkal. Na jejich výslovné přání je nefotografoval a dříve pořízené snímky z aparátu vymazal. Kvůli jejich utajení. Radikální povstalci z hnutí Tálibán totiž za jejich smrt nabídli slušný obnos.

Na tuto situaci ve své interpelaci ze dne 11. září upozornila poslankyně ODS a předsedkyně výboru pro obranu Jana Černochová. Místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček na její dotaz ohledně programu pro afghánské spolupracovníky odpověděl 8. října. „V současnosti žádný program pomáhající afghánským tlumočníkům a spolupracovníkům Armády ČR s přesídlením do České republiky neprobíhá,“ konstatuje předseda české sociální demokracie. „Pokud jde o aktivity realizované v nedávné minulosti, ty jsou předmětem utajení ve stupni vyhrazené,“ dodal Jan Hamáček.

5033675:article:true:true:true

Může za konec programu konflikt z pražské Bulovky? 

A proč byl program – v armádách jiných zemí zcela obvyklý – v Česku zastaven? Zdroje oslovené serverem INFO.cz se shodují v tom, že tehdejší sociálnědemokratický ministr vnitra Milan Chovanec tímto způsobem reagoval na kauzu údajného znásilnění v nemocnici na pražské Bulovce. Tam se syn již do Česka přesídleného afghánského tlumočníka dostal do nejasného konfliktu se zdravotní sestrou, která mladíka obvinila ze znásilnění. Soud nakonec rozhodl, že se dvacetiletý Afghánec Sabawoon Davizi trestného činu nedopustil.

Případu se ale chytla média, která v době uprchlické krize zveřejňovala nejen údajné podrobnosti nepotvrzeného útoku, ale i jména přesídlených Afghánců. Detaily utajovaného programu se dostaly na veřejnost a ministerstvo vnitra se tehdy zřejmě z politických důvodů rozhodlo v přesídlování tlumočníků nepokračovat, aby prý nebylo konkurenčními politiky obviněno z podpory migrace.

Čeští vojáci se v Afghánistánu dostávají do střetů s islamistickými povstalci stále častěji. Letos v srpnu zahynuli při sebevražedném útoku tři vojáci, tuto středu bylo na hlídce zraněno pět českých vojáků, jeden z nich těžce. Zvýšená aktivita Tálibánu zřejmě souvisí se snahou získat před možnými mírovými jednáními se Spojenými státy pod kontrolu co nejvíce území.

Link

37232