Generál s námi nepeče! Hledá se prezident, co nebude řídit stát jako cukrárnu

GLOSA JANA PALIČKY | Již za pět týdnů se otevřou dveře volebních místností a proběhne první kolo třetí přímé volby prezidenta. Je tedy logické, že jednotliví kandidáti se snaží co nejvíce zaujmout veřejnost, přičemž jsou si vědomi faktu, že s blížícími se Vánocemi má většina oné veřejnosti poněkud jiné starosti než sledovat předvolební debaty. Jak se tedy vetřít do všelidové přízně, když lid peče perníčky a cukroví a na nějakou tu politiku nemá nikdo náladu? Péct s nimi! A nebo snad ne?

V televizi vrcholí nová série oblíbené reality show MasterChef a nezahálí ani někteří prezidentští kandidáti, kteří dávají ostentativně na odiv, že oni se v kuchyni taky neztratí. Andrej Babiš, místo aby se účastnil hlasování o státním rozpočtu, sdílí video, kterak peče vánočku na své benzinové pumpě kreativně pojmenované Pumpa (toho času nejdražší v okolí). Nezahálí ani jeho potenciální první dáma Monika, která pro změnu připravila kuřecí sekanou (ano, tento pokrm zjevně existuje). 

Danuše Nerudová se pro změnu na sociálních sítích podělila o roztomilou etudu, jak spálila vanilkové rohlíčky, ale pak už se jí povedly, která by si skoro zasloužila vlastní sloku v tragikomické odrhovačce Vánoce, Vánoce přicházejí.

Z favorizovaného tria stojí stranou jen Petr Pavel, který se pomyslné akce „Peče celé Česko: President Edition“ neúčastní.

sinfin.digital