GLOSA: ČSSD tančí na Titaniku, jak si z nás dělají financové legraci a účelovka policejního prezidenta | info.cz

Články odjinud

GLOSA: ČSSD tančí na Titaniku, jak si z nás dělají financové legraci a účelovka policejního prezidenta

Tak si to krátce shrneme. Probíhající volební kampaň dál hledá svoje dno. Prezident České republiky v roce 2017 vzývá ducha železné opony a blahopřeje bývalým pohraničníkům, vrahům 450 lidí. Proti tomu je propuštění Kajínka čajíček. Andrej Babiš zatáhl do kampaně děti, samozřejmě cizí. A premiéru Sobotkovi se po koalici rozpadlo i manželství. Musí to být nesnesitelný chlap. Nyní k některým událostem podrobněji.

Sociální demokracie úspěšně pracuje na svém plánu dohonit v preferencích svého odvěkého rivala, ODS. Aktuálně se pohybuje někde nad deseti procenty a klesá. Ve straně přesto stále vládne výborná nálada, jak už to v tančírnách na velkých zaoceánských parnících bývá.

“Labour party podpořili mladí voliči a prvovoliči. Prostě proto, že je jim levicová politika bližší. Proč tedy levici v naší zemi nepodporují mladí. Prostě proto, že naše demokracie stále ještě není dospělá.”
(poslanec Antonín Seďa na facebooku, 9. června)

 

No však. Nekvalitní demokracie je samozřejmě nejčastější příčinou volebních neúspěchů. Plus hloupý volič, co nerozpoznal to pravé zlato a volí si kdekoho, zejména koho chce. Pokud se chce poslanec Seďa skutečně inspirovat Corbynem, ať zkusí třeba rétoriku znárodňování, na to mladí jistě uslyší. A my ostatní už se na to pak nějak složíme.

Zaměstnanci ministerstva financí se na rozlučce s Andrejem Babišem na Čapím hnízdě opili a soutěžili v disciplíně, kdo si z ovčanů dokáže udělat největší legraci. Po několikadenní pijatice zvítězila tato tisková zpráva, společné dílo náměstkyně Aleny Schillerové a mluvčího Jakuba Vintrlíka.

“Česká republika se dnes připojila k mezinárodní iniciativě, jejímž cílem je zlepšit boj proti agresivní daňové optimalizaci.”
(z tiskové zprávy MF ČR, 7. června)

My jen doplníme, že na druhém místě skončilo prohlášení exministra Babiše, podle nějž je náměstkyně Schillerová odbornicí nezávislou na hnutí ANO, třetí příčka patří jeho staršímu prohlášení, že finanční správu neřídí a nijak neúkoluje.

Jako učenlivý žák Velkého mistra se projevil policejní prezident Tomáš Tuhý. Problém s nehodou supersportu BMW v Brně prý stvořili novináři.

“Rozehrála se kolem toho velká mediální kampaň.”
(policejní prezident v rozhovoru pro HN a Aktuálně.cz, 6. června)

Jistě. Je to kampaň, účelovka a hradní protokolář Kruliš v žádném policejním autě, v němž neměl co dělat, neseděl. Tuhý dodal, že když přijede do Brna prezident a někdo domlouvá program s policií, tak to není standardní vztah. To my samozřejmě dobře víme a známe to z dob kolem let 1950 až 1990. Věrchuška má přednost, a kdo to nechápe, ať drží hubu. Standardní vztah to není, zrovna jako nemá policie standardní vztah s Číňany, kterým pomáhá a chrání je, s extrémisty, které si Hrad pozval na Albertov atd. atp.

Ono je to poslední dobou s českými policajty, ale třeba i celníky, tak nějak na levačku. Už se nikdo ani moc neobtěžuje tvrdit, že jsou tu pro lidi.

“Chráníme stát před nepoctivými provozovateli.”

(mluvčí pražských celníků Ivana Kurková vysvětluje, proč celní správa buzeruje lidi vycházející z restaurací a požaduje po nich účtenky od EET, které ovšem nikdo není povinen mít u sebe, Blesk, 5. června)

Systémy, v němž represivní orgány nekonají ve prospěch občanů, ale ve prospěch státu, mají samozřejmě jméno. Říká se jim policejní státy, je to jeden z klíčových znaků totality. Jen málokde se to ovšem děje tak přiznaně, jako poslední dobou v Česku. Nicméně můžeme být klidní, již brzy to podle všeho bude ještě daleko horší.

Klidnou mysl.

Text původně vyšel na serveru Hlídací pes. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud