Holec: Je SPD extremistická, nebo radikální? Omyl, možná je to banda kanibalů

Petr Holec

25. 06. 2020 • 14:09

GLOSA PETRA HOLCE | Co bysme dělali bez Jaromíra Soukupa? To on si ve skutečnosti zaslouží koncesionářské poplatky za veřejnoprávní službu, protože z politiků vždycky dostane to „nejlepší“. A je úplně jedno, jestli má zrovna okamurovské nebo chvilkařské období. Prostě nezklame! „Kdyby (migrant) znásilnil moji dceru, tak se natočím na videu, jak jsem ho sněd,“ vytáhl například naposled ve své Aréně z poslance SPD Jaroslava Foldyny. 

Vidíte, kam se na něj hrabou Václav Moravec nebo Nora Fridrichová? A dokonce i „kotelnice“ Michaela Jílková, která tak miluje televizní suterén. Nikdo z nich nikdy žádného politika nevytěžil tak jako Soukup. I když je pravda, že Foldyna se jako obvykle vytěžil spíš sám, jak je u bývalého dečínského boxera a lodního kapitána dobrým zvykem. Foldyna takhle reagoval na dvouletý trest, který u nás dostal Afričan, jenž na Litoměřicku znásilnil a oloupil o mobil nezletilou dívku. 

Neúspěšný žadatel o azyl v Německu k nám jednoduše přijel vlakem a podle soudu trpí schizofrenií, takže ho místo dalších roků ve vězení „potrestal“ léčbou v Česku. Ano, trest se skutečně zdá překvapivě nízký, v Evropě se totiž znásilnění už delší dobu považuje za hodně nepřátelský „genderový akt“. O to ale teď nejde. V Aréně s Foldynou stál i kápo SPD Tomio Okamura, který tu jako obvykle brečel nad svým údělem. Podle něj není SPD extremistická, jak ji mnozí nálepkují, ale jen „radikální“. Prý proto, že prosazuje přímou demokracii, která je podle Okamury jedinou skutečnou demokracií.

No nevím, nevím. Každopádně můžeme si pomoct empirií, kterou Okamura a (nejen) jeho příznivci milují tak moc, že nepotřebují nějaké vědecké studie. Když byl Foldyna ještě členem ČSSD, chtěl na spanilých jízdách ruských Nočních vlků mužům „dávat jazyk“, protože mu připadali jako homosexuálové. Co se nedávno stal členem SPD, názorově a rétoricky vyzrál tak moc, že teď je chce rovnou jíst. SPD mu jde zjevně k duhu. Poděkujme tedy za vyřešení velkého politologického dilematu, jestli je SPD extremistická, nebo radikální. Možná je to spíš banda kanibalů. A pokud si tedy Okamura v Soukupově Aréně posteskl, že „dosavadní elity, které prosazují zastupitelskou demokracii a globalismus, se brání vládě lidu,“ opět se pletl. Brání se jen vládě kanibalů.

SDÍLET