Holec: Okamurovec Volný je všem volný. Může ale konečně pomoci Česku | info.cz

Články odjinud

Holec: Okamurovec Volný je všem volný. Může ale konečně pomoci Česku

KOMENTÁŘ PETRA HOLCE | Vlastně je to nezpráva, jak by pravil klasik. Poslanci Lubomír Volný, Marian Bojko a Ivana Nevludová odešli z SPD Tomia Okamury a vstoupili do hnutí Jednotní Alternativa pro Patrioty (JAP), které je pro změnu Lubomíra Volného. Ten nějak zapomněl, že SPD patří Okamurovi, který mu za to zrušil jeho moravskoslezskou buňku hnutí, již vedl. Teď chce Volný s JAP táhnout do voleb do Evropského parlamentu.

„Nejpodstatnější  je, že jsme Jednotní. Chceme sjednocovat další vlastenecká hnutí. Pokusíme se spojit s každým, kdo má politickou sílu a v ideálním případě souzní s principy přímé demokracie a svobody jednotlivce,“ hlásá teď Volný. Ještě že tak, protože nebýt jednotný ve třech lidech, to by bylo trochu moc i na „okamurovce“. Volný určitě patřil k tomu horšímu z SPD, což není vůbec snadné. A podle všeho v tom hodlá pokračovat i ve vlastní truc partě.

„Programově jsme oproti SPD vyhraněnější. Především co se týče Evropské unie a mezinárodních otázek, které se týkají našeho přístupu k Západu a směrem na východ,“ popisuje Volný svou „novou“ politickou orientaci. Ano, není to právě nejsrozumitelnější formulace, ale jsme mentálně stále v SPD. Takže přeloženo: Volný samozřejmě nenávidí EU a miluje Rusko, jak pochopíte nejen z jeho upřímných myšlenkových erupcí na sociálních sítích. A nejvíc ze všeho se bojí našich studentů, kteří odjeli studovat na Západ. Vracejí se prý domů nějak infikovaní Západem a nerozumí lidem jako Volný.

Ten je samozřejmě všem volný, nezprávou bude i jeho případná účast v eurovolbách. Stačí se podívat na výsledky těch posledních a zjistíte, že všechny podobné „patriotické“ party, co chtějí v Bruselu zachraňovat Česko, totálně propadly: NE Bruselu, NECHCEME EURO, Republika nebo Česká suverenita, volební výsledek těchto subjektů začínal hrdou nulou. A s bídnými třemi procenty dokonce skončil i dnes už neexistující Okamurův Úsvit, který krátce předtím prolezl do Sněmovny. K eurovolbám možná nechodí nejvíc lidí. Ti, co ale přijdou, aspoň volí i hlavou.

Přesto má teď Volný konečně šanci udělat něco i pro svou zemi, jak rád hlásá. A sice ještě dál rozložit populistické politické síly maskující se vlastenectvím, patriotismem i dalšími vznešenými slovy, které dnes prodávají. Není to totiž ve skutečnosti vlastenectví ani patriotismus, co je spojuje, ale totální osobní destrukce a egománie jejich lídrů. I proto nikdy nedokázaly spojit síly. Vždycky se rozhádaly, ještě než se vůbec sešly.   

I Volný, sám bývalý učitel, samozřejmě jen vykrádá svého velkého učitele Okamuru, když zrušení své buňky SPD vydává za „zákeřný útok proti vlasteneckým silám“. Taky už prý nechce „líbat prsteny protektorátního vedení dosazeného z Prahy“, což je pro změnu jeho originální formulace. Určitě by si teď literárně dobře rozuměl s Václavem Klausem mladším, i on si oblíbil dobu protektorátu. O to ale nejde. Volný nyní poprvé prokazuje vlasteneckou službu Česku, když štěpí SPD, která nás chce vyvádět z EU „po anglicku“.

SPD má 22 poslanců a ztráta tří Okamurovu partu hned nerozloží. A zvlášť, když většině jejích poslanců nezbývá nic jiného než „líbat prsten“ vůdce. Přesto: Okamurovi se z osobních i finančních důvodů rozpadla „strana“ i v minulém volebním období, kdy se ještě jmenovala Úsvit. Pravda, Okamura vstal z popela a jeho nová SPD vzešla z následujících sněmovních voleb výrazně silnější než předtím Úsvit. Historie se ale nikdy neopakuje. Nebo nikdy ne stejně. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud