Holec: „Vydíráme, pomlouváme, jsme psychoteroristi.“ Pražský pirát věnoval protestsong vlastní straně

Petr Holec

22. 05. 2020 • 14:34

GLOSA PETRA HOLCE | Poděkujme Pirátům. Koronavirus hodil na politiku nudnou monotematickou deku a svou ruskou multikáru zaparkoval už i Pavel Novotný. Politika přestala být legrace. Ještě že tu jsou Piráti. Ti se zase požírají na Praze 3, kde sedí v koalici s TOP 09, STAN a zelenými. Tamní člen Pirátů Rudolf Belec natočil pro sekerníka partaje Jakuba Michálka hezké video.

Nikdo teď samozřejmě nesleduje politické dění na Praze 3, takže aspoň krátce: Belecova manželka Jana je tady za stranu radní a podle jejího manžela jí vyhrožuje „Michálkova stranická chobotnice“. Belecová má prý být příští týden odvolaná z funkce, zatímco Belece už Piráti stihli zbavit postu předsedy komise pro vedlejší hospodářskou činnost na Praze 3. Řekněme, že i na „trojce“ pirátská revoluce požírá své děti. 

„Mánička“ Belec proto pro Michálka natočil domácí videoklip, který nejvíc ze všeho připomíná dřevní doby disentu. Kdyby měl v ruce lahváče, datujete jeho video do časů vzniku Charty 77. „Píšu vyděračský dopisy, zveřejňuju očerňující weby, vytěžuju podporovatele a snažím se přilákat pozornost, vydírám zbytek strany,“ zkouší Belec rapovat do hutného metalu. A pokračuje: „Umíme paralyzovat celý sdružení. Pomlouváme. Šikanujeme. Uzurpujeme. Lžeme. Jsme psychoteroristi.“

Těžko říct, kdo je v tomhle pirátském příběhu hodný a zlý – pravděpodobně nikdo. O to ale ani nejde. Belec totiž perfektně popsal, co jsou Piráti ve skutečnosti zač. Michálek už čelil obvinění ze šikany spolustraníků koncem loňského roku, tehdy ale kauzu údajného „psychoterorismu“ ustál s „omluvou“, že není žádný psychouš, protože rozbrečel jen jedinou pirátskou kolegyni.

Belec ovšem „zpívá“ i o Michálkově životní partnerce Michaele Krausové, která se proslavila erotickým videem a taky tím, že Piráty v uniklém e-mailu popisovala jako „stranu plnou kreténů“ a zmíněné trýzněné pirátce z předchozího odstavce naložila ještě mnohem hůř. Krausová šéfovala klub pirátských zastupitelů na pražském magistrátu, než ji položily schůzky s manažerem firmy JCDecaux, která má zakázky od města. S Michálkem právě tito dva zezadu řídili i pražského pirátského primátora Zdeňka Hřiba a o jejich „psychoterorismu“ se čile mluví i na magistrátu. Něco na tom zřejmě bude, když i šéf strany Ivan Bartoš přiznával, že budou potřebovat psychologa, aby se kvůli náhle nabyté moci vzájemně nepožrali.

Piráti rádi obviňují ANO, že je to celé jen PR ofenziva premiéra Andreje Babiše. Výjimečně dobře vědí, o čem mluví. Ve skutečnosti totiž nikdo není plodem profesionálního PR tak jako právě oni. Kult jejich šéfa Bartoše, který dal partaji punc serióznosti a vytáhl ji do sněmovny i na pražský magistrát, zcela zakryl, kolik je mezi nimi těch „psychoteroristů“.

Belcovi proto poděkujme za jeho upřímný videoklip. Mikropohled, který ve skutečnosti dává makropohled. Příběh pirátské nenávisti na Praze 3 je politicky bezvýznamný, jednu radní prostě případně nahradí někdo jiný. Žádný novinář ale nikdy nepopíše podstatu Pirátů tak věrohodně jako oni sami. A hlavně jako Belec: „Jsme skuteční agresoři, jsou nám cizí principy demokracie,“ končí svůj protestsong. Tak tohle je fakt na nějakou novinářskou cenu!

SDÍLET