Klaus mladší končí v politice a spolu s ním i Trikolóra. Za ním je pusto

Petr Holec

KOMENTÁŘ PETRA HOLCE | Jsou to ale věci! Nejdřív oznámil konec v ODS řeporyjský „divočák“ Pavel Novotný a teď přišla řada na jeho bývalého spolustraníka Václava Klause ml. Ten pro změnu skončil v Trikolóře. „Po zralé úvaze jsem se rozhodl, že nepovedu Trikolóru do sněmovních voleb 2021, nebudu sám nikam kandidovat a ukončím veřejné aktivity,“ zveřejnil na svém facebookovém profilu. 

Klaus ml. skoro jako by vyslyšel slova svého otce Václava Klause, bývalého prezidenta a premiéra. A vlastně i šéfa SPD Tomia Okamury. Klaus vydal minulý týden prohlášení, v němž vyzývá SPD a Trikolóru ke spojení a táhnutí za jeden provaz proti „radikálům“ Pirátům, kteří podle něj ohrožují svobodu a kapitalismus. Okamura na to reagoval tím, že odmítl spojení s Klausem ml. a voliče vyzval, aby táhli za provaz SPD.

„Kandidovat jen jakoby proti Pirátům je stejně jako proti Babišovi politický nesmysl. Když chcete někoho porazit či ho oslabit – musíte sám posílit a strhávat lidi pod svůj pozitivní program... Chyba je ve mně. Nemám energii a prostě nemůžu teď svolávat ostatní na zteč, když vím, že bych sám šel bez chuti. Všechno na světě je práce,“ vysvětluje Klaus ml. svůj (takřka) konec v politice. A nejspíš i konec Trikolóry.

sinfin.digital