Články odjinud

Kolik vám je chlapče? Svět podle Faltýnka. Komentář Olivera Adámka

Kolik vám je chlapče? Svět podle Faltýnka. Komentář Olivera Adámka

V České televizi dostali prostor k diskuzi místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek s Pirátem Michálkem. Když Michálek zavedl řeč o Čapím hnízdu, začal se ho Faltýnek ptát na jeho věk. Moderátoru Moravcovi pak řekl, že „přece není možný, aby takovejhle chlapec tady říkal tyto věci“. Oliver Adámek si připravil komentář o tom, jak by vypadal svět ve Faltýnkově režii. A téměř třicetiletý Michálek by nebyl zdaleka jediný, kdo by v něm měl smůlu.

Už jen česká politika by doznala celkem patrných změn. Ze sněmovny by vyletělo hned deset poslanců, kterým je stejně jako Michálkovi pod třicet, tím pádem by taky neměli mluvit a hlasovat o věcech jako je možný dotační podvod. A i kdyby pár z nich vzal Faltýnek na milost, rozhodně by zpátky do školy poslal poslance Feriho s Kopřivou (TOP 09, resp. Piráti), kteří letos shodně oslaví teprve dvaadvacáté narozeniny.

Skládání vlády by si ve Faltýnkově světě musel před lety trochu více promyslet Miloš Zeman. V jeho kabinetu totiž na postu ministra bez portfeje zasedl tehdy jen sedmadvacetiletý „cucák“ Karel Březina. A nejspíš by byl kdysi nahraný i Stanislav Gross – ten dostal významný post ministra vnitra rovněž jako jednatřicetiletý.

Celý komentář si můžete přečíst na Reflex.cz

 

Články odjinud