Komentář Bohumila Pečinky: Realisté nabírají do nové strany | info.cz

Články odjinud

Komentář Bohumila Pečinky: Realisté nabírají do nové strany

Ne, to nebyla tisková konference, kde by lidé kolem mediálně známého analytika Petra Robejška oznamovali vznik nové strany. Žánrově to bylo spíše ohlášení výběrového řízení na vlivné členy strany, kteří ji teprve zpětně založí. Té strany, jež bude mít jako logo modrou hvězdu a ambice získat v příštích volbách dvacet procent.

Realisté zvolili kalouskovský způsob vzniku politické strany – čtrnáct žen a mužů nejdříve oznámilo vznik nové formace, pak bude následovat šest týdnů, během nichž si budou vybírat důležité členy. Teprve následně se otevřou širší veřejnosti, uspořádají ustavující sněm, představí program, následně kandidátky a konečně v říjnu 2017 půjdou do voleb.

Kdo jsou realisté? Dnes většinou technicky orientovaní manažeři, jejichž hodnoty formuluje politolog Petr Robejšek. V krátkosti je to směs někdejší 0DS, německé Alternativy pro Německo a české Unie svobody. Podstatné bude, kdo budou realisté po šestitýdenním výběrovém řízení na osobnosti. Stručně řečeno, kdo tam naleze a koho si tam pustí.

Celý komentář si můžete přečíst zde. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud