Komunisté jsou jako fosilie. Cvrnkněte do nich a rozpadnou se. Komentář Petra Holce | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Komunisté jsou jako fosilie. Cvrnkněte do nich a rozpadnou se. Komentář Petra Holce

Komunisté jsou jako fosilie. Cvrnkněte do nich a rozpadnou se. Komentář Petra Holce

Poprvé od roku 1989 ve vzduchu visí vládní angažmá komunistů a mnozí kvůli tomu bijí na poplach. Vlastně biju na poplach i já, protože jsem v komunismu žil dvacet let a klidně proto podepíšu, že to byl fakt teror. Nejen džíny z OP Prostějov mě děsí dodnes. Jinak ale současná KSČM připomíná spíš než nebezpečí polorozpadlou fosilii: cvrnkněte do ní a rozpadne se úplně. A nejvíc to evidentně děsí samotné komunisty.

Ano, KSČM nyní zkouší pouštět hrůzu, když výměnou za toleranci vlády zkouší bojkotovat naše vojenské mise. Ani se komunistům vlastně nedivím: podívejte se na Vojtěcha Filipa nebo Alexandera Černého, přední kádry KSČM, a zjistíte, že nejen oni zamrzli v hluboké normalizaci: mentálně, politicky i esteticky. Díky nim už nemusí žádná televize točit gumáky, protože oni jsou suverénně nejlepší gumáci i bez práce. Vsadím se, že v kanceláři ještě mají mapu se Sovětským svazem a teritoriem Varšavské smlouvy, takže logicky naše současné armádní mise vůbec nechápou. 

A nejen je. „Ten člověk v devatenácti letech zvolil svoji kariéru. Začátek byl takový, jaký byl. Měl smůlu, že se objevil před kamerou. Kdyby se před kameru nedostal, tak by se asi zase nic moc nestalo,“ nechápal například Černý – dlouho známý spíš jen čtenářům proruského webu Sputnik – ani odpor politiků a veřejnosti ke Zdeňku Ondráčkovi, předlistopadové policejní mlátičce, která měla vést komisi pro kontrolu inspekce bezpečnostních sborů. Ostatně právě Ondráčkova nominace na tenhle post nejlíp ukazuje, jakými gumáky naši komunisti dodnes zůstali. Pořád mají v hlavě obušek.

I když: podívejte se na Martu Semelovou, jejich lídryni do podzimních pražských voleb, a hned se vám zlepší nálada. Ta paní je prostě lepší než celý domácí stand-up dohromady. A navíc to fakt myslí vážně, z čehož bych komiky nikdy nepodezříval! Komunisti utrhli v loňských sněmovních volbách 7 procent, nejhorší výsledek ve své hanebné historii. A málokoho vystrašil tak jako je: i v KSČM si totiž najednou uvědomili, že možná konečně nadešel jejich čas a snaží se konec ještě zoufale odvrátit. Svým programem i kádry nicméně patří do světa, který dávno neexistuje.

Naposled to ukázal i průzkum mezinárodní konference Globsec, podle nějž podporuje 51 procent Čechů EU, zatímco NATO 65 procent. Většina Čechů nyní taky říká, že se jejich život po roce 1989 zlepšil a převážně chválí i svou současnou životní situaci.

720p 360p
Komunisté vymírají tempem 7 lidí denně. Kolik jich bude za 20 let?

Jenže komunisti chtějí Česko z NATO vyvést a EU považují za zlý kapitalistický klub. A lepší život? „Lidé jsou zbavováni naděje a důstojnostiPolitický systém, který nenaplňuje oprávněné potřeby a očekávání lidí, nemá v moderním světě své místo. Důvěra v takovou politiku právem klesá ke dnu,“ píší hrdě komunisti ve svém volebním programu.

Nejspíš ho opsali z někdejšího Košického vládního programu, který drtivá většina lidí dávno nezná – a naštěstí.Nejznámějšími fosiliemi jsou například pozůstatky pravěkých živočichů (trilobitů, dinosaurů, mamutů,…),“ popisuje fosilie Wikipedie. Jako by autoři tato slova psali při pohledu na komunisty. Filip, Černý, Semelová – lepší ukázky fosilií nenajdete. Pohromadě je drží jen hnětení totalitní frustrace, jíž naštěstí cítí stále míň lidí. A nebezpečí? Ze všeho nejvíc jsou komunisti nebezpeční sami sobě.

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.