Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Komunisté jsou jako fosilie. Cvrnkněte do nich a rozpadnou se. Komentář Petra Holce

Komunisté jsou jako fosilie. Cvrnkněte do nich a rozpadnou se. Komentář Petra Holce

Poprvé od roku 1989 ve vzduchu visí vládní angažmá komunistů a mnozí kvůli tomu bijí na poplach. Vlastně biju na poplach i já, protože jsem v komunismu žil dvacet let a klidně proto podepíšu, že to byl fakt teror. Nejen džíny z OP Prostějov mě děsí dodnes. Jinak ale současná KSČM připomíná spíš než nebezpečí polorozpadlou fosilii: cvrnkněte do ní a rozpadne se úplně. A nejvíc to evidentně děsí samotné komunisty.

Ano, KSČM nyní zkouší pouštět hrůzu, když výměnou za toleranci vlády zkouší bojkotovat naše vojenské mise. Ani se komunistům vlastně nedivím: podívejte se na Vojtěcha Filipa nebo Alexandera Černého, přední kádry KSČM, a zjistíte, že nejen oni zamrzli v hluboké normalizaci: mentálně, politicky i esteticky. Díky nim už nemusí žádná televize točit gumáky, protože oni jsou suverénně nejlepší gumáci i bez práce. Vsadím se, že v kanceláři ještě mají mapu se Sovětským svazem a teritoriem Varšavské smlouvy, takže logicky naše současné armádní mise vůbec nechápou. 

A nejen je. „Ten člověk v devatenácti letech zvolil svoji kariéru. Začátek byl takový, jaký byl. Měl smůlu, že se objevil před kamerou. Kdyby se před kameru nedostal, tak by se asi zase nic moc nestalo,“ nechápal například Černý – dlouho známý spíš jen čtenářům proruského webu Sputnik – ani odpor politiků a veřejnosti ke Zdeňku Ondráčkovi, předlistopadové policejní mlátičce, která měla vést komisi pro kontrolu inspekce bezpečnostních sborů. Ostatně právě Ondráčkova nominace na tenhle post nejlíp ukazuje, jakými gumáky naši komunisti dodnes zůstali. Pořád mají v hlavě obušek.

I když: podívejte se na Martu Semelovou, jejich lídryni do podzimních pražských voleb, a hned se vám zlepší nálada. Ta paní je prostě lepší než celý domácí stand-up dohromady. A navíc to fakt myslí vážně, z čehož bych komiky nikdy nepodezříval! Komunisti utrhli v loňských sněmovních volbách 7 procent, nejhorší výsledek ve své hanebné historii. A málokoho vystrašil tak jako je: i v KSČM si totiž najednou uvědomili, že možná konečně nadešel jejich čas a snaží se konec ještě zoufale odvrátit. Svým programem i kádry nicméně patří do světa, který dávno neexistuje.

Naposled to ukázal i průzkum mezinárodní konference Globsec, podle nějž podporuje 51 procent Čechů EU, zatímco NATO 65 procent. Většina Čechů nyní taky říká, že se jejich život po roce 1989 zlepšil a převážně chválí i svou současnou životní situaci.

720p 360p
Komunisté vymírají tempem 7 lidí denně. Kolik jich bude za 20 let?

Jenže komunisti chtějí Česko z NATO vyvést a EU považují za zlý kapitalistický klub. A lepší život? „Lidé jsou zbavováni naděje a důstojnostiPolitický systém, který nenaplňuje oprávněné potřeby a očekávání lidí, nemá v moderním světě své místo. Důvěra v takovou politiku právem klesá ke dnu,“ píší hrdě komunisti ve svém volebním programu.

Nejspíš ho opsali z někdejšího Košického vládního programu, který drtivá většina lidí dávno nezná – a naštěstí.Nejznámějšími fosiliemi jsou například pozůstatky pravěkých živočichů (trilobitů, dinosaurů, mamutů,…),“ popisuje fosilie Wikipedie. Jako by autoři tato slova psali při pohledu na komunisty. Filip, Černý, Semelová – lepší ukázky fosilií nenajdete. Pohromadě je drží jen hnětení totalitní frustrace, jíž naštěstí cítí stále míň lidí. A nebezpečí? Ze všeho nejvíc jsou komunisti nebezpeční sami sobě.

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Výsledky 1. kola voleb 2. kolo Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Dění a výsledky ve druhém kole senátních voleb vám přinášíme i v online přenosu>>>

Komunální volby 2018

Výsledky voleb Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva Praha Brno Ostrava

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Volby 2018 - Volební videa a bohaté galerie najdete na Blesk.cz>>>

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Většinu velkých měst získalo ANO, neovládlo ale Prahu. Významně ztratila ČSSD

Hnutí ANO získalo v letošních komunálních volbách nejvíce velkých měst. Ztratilo ale Prahu, kde vyhrála ODS před Piráty, ANO tam skončilo páté. V Brně, Ostravě a řadě dalších měst však zvítězilo. Významné ztráty zaznamenala sociální demokracie. V celé republice pak tradičně nejvíce zastupitelských křesel získala nejrůznější místní sdružení nezávislých kandidátů. Volební účast se pohybovala mírně nad 47 procenty, což je zhruba o tři procentní body víc než v roce 2014. Vyplývá to z údajů na volebním serveru.

Občanští demokraté sice v Praze vyhráli, ale mohou i tak skončit v opozici. O koalici chtějí totiž další subjekty, jež v hlavním městě uspěly - hnutí Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) - jednat s Piráty. Do pražského zastupitelstva se poprvé od roku 1990 nedostanou zástupci ČSSD a KSČM. Sociální demokraté nebudou poprvé od roku 1990 ani v zastupitelstvech některých dalších měst, kde dosud měli vliv na chod radnic. Platí to například pro Hradec Králové, Ústí nad Labem a Zlín.

ODS, která v Praze vyhrála komunální volby, získala v 65členném zastupitelstvu 14 mandátů. Druzí Piráti mají 13 mandátů stejně jako třetí Praha Sobě a čtvrtá koalice TOP 09 a STAN. Hnutí ANO, jež mělo v minulém období primátorku, v Praze skončilo na pátém místě. Bude mít 12 křesel.

Volby

V Brně vyhrálo hnutí ANO s 23,03 procenta voličů a v pětapadesátičlenném zastupitelstvu získalo 18 mandátů. Na druhém místě skončila ODS s podporou Svobodných s výsledkem 18,55 procenta, což znamená zisk 14 mandátů. Primátor a lídr ANO Petr Vokřál jednal už s jedničkou ODS Markétou Vaňkovou. Ani jeden spolupráci nevyloučil, ale ani ji nepotvrdil.

V Ostravě vyhrálo ANO s velkým náskokem. Získalo 32,72 procenta hlasů a 21 mandátů v zastupitelstvu, které má 55 členů. Na druhém místě skončilo hnutí Ostravak, volilo ho 11,49 procenta lidí a má sedm mandátů. Ostravský primátor a lídr vítězného hnutí ANO Tomáš Macura už před volbami tvrdil, že by uvítal pokračování nynější koalice s hnutím Ostravak, ODS a lidovci. Dnes ČTK řekl, že to platí.

ANO zvítězilo ve valné většině krajských měst, na prvním místě skončilo také v Plzni, Olomouci, Jihlavě, Hradci Králové, Karlových Varech, Ústí nad Labem, Pardubicích, Českých Budějovicích a Zlíně. V Liberci skončilo ANO druhé, vyhráli tam Starostové pro Liberecký kraj.

Link

Z dalších statutárních měst zvítězila například v Karviné a ve Frýdku-Místku ČSSD. V Třinci vyhrálo sdružení Osobnosti pro Třinec, v Kladně Volba pro Kladno a v Mostě hnutí ProMOST. Občanští demokraté zvítězili v Jablonci nad Nisou, Mladé Boleslavi a Teplicích. ANO vyhrálo v Chomutově, Přerově, Prostějově, Havířově, Děčíně a Opavě.

Drahoš a Čunek se můžou smát, o Senát zápolí ODS s ANO. Rath s Paroubkem propadli>>>

Premiér a předseda ANO Andrej Babiš označil výsledky v krajských a okresních městech za úspěch. ANO podle něj mění Česko k lepšímu. Pražský výsledek předseda ANO a premiér považuje za důsledek toho, jaké bylo působení zástupců hnutí v hlavním městě v uplynulých čtyřech letech. Neočekává, že by výsledek voleb ovlivnil fungování koaliční menšinové vlády ANO a ČSSD.

Podle předsedy ODS Petra Fialy občanští demokraté ve volbách jasně posílili a ukazuje se, že strana jde krok po kroku správným směrem. V příštích volbách do Poslanecké sněmovny by podle něj měla ODS bojovat o směřování Česka proti "levicovému hnutí ANO". Babiš předtím při hodnocení voleb levicovou orientaci svého hnutí odmítl a Fialu kvůli podobným vyjádřením kritizoval.

Link

Předseda ČSSD Jan Hamáček bere výsledek voleb jako signál, že se sociální demokracie už odrazila ode dna, na které dopadla v loňských sněmovních volbách. Úspěchy se dostavily tam, kde je strana konsolidovaná, řekl. Vyzdvihl výsledky v Karviné, Frýdku-Místku či Náchodě, naopak pro velká města chce hledat nová témata, za vhodné považuje dostupné bydlení.

Volby se podle komisí obešly bez větších problémů. V Ústeckém kraji ale policie přijala několik podnětů kvůli podezření z možného pokusu o ovlivnění voleb, všemi se zabývá. Kriminalisté zasahovali ve volebních místnostech v Ústí nad Labem a Bílině na Teplicku, podrobnosti ale zatím policie sdělovat nebude.

Sto třicet mega v hajzlu a Prahu nemáme. Komentář čtěte zde>>>

Po volbách už padají hlavy. Rezignovat se chystá místopředseda ČSSD Foldyna>>>

-1