Články odjinud

Komunisté jsou jako fosilie. Cvrnkněte do nich a rozpadnou se. Komentář Petra Holce

Komunisté jsou jako fosilie. Cvrnkněte do nich a rozpadnou se. Komentář Petra Holce

Poprvé od roku 1989 ve vzduchu visí vládní angažmá komunistů a mnozí kvůli tomu bijí na poplach. Vlastně biju na poplach i já, protože jsem v komunismu žil dvacet let a klidně proto podepíšu, že to byl fakt teror. Nejen džíny z OP Prostějov mě děsí dodnes. Jinak ale současná KSČM připomíná spíš než nebezpečí polorozpadlou fosilii: cvrnkněte do ní a rozpadne se úplně. A nejvíc to evidentně děsí samotné komunisty.

Ano, KSČM nyní zkouší pouštět hrůzu, když výměnou za toleranci vlády zkouší bojkotovat naše vojenské mise. Ani se komunistům vlastně nedivím: podívejte se na Vojtěcha Filipa nebo Alexandera Černého, přední kádry KSČM, a zjistíte, že nejen oni zamrzli v hluboké normalizaci: mentálně, politicky i esteticky. Díky nim už nemusí žádná televize točit gumáky, protože oni jsou suverénně nejlepší gumáci i bez práce. Vsadím se, že v kanceláři ještě mají mapu se Sovětským svazem a teritoriem Varšavské smlouvy, takže logicky naše současné armádní mise vůbec nechápou. 

A nejen je. „Ten člověk v devatenácti letech zvolil svoji kariéru. Začátek byl takový, jaký byl. Měl smůlu, že se objevil před kamerou. Kdyby se před kameru nedostal, tak by se asi zase nic moc nestalo,“ nechápal například Černý – dlouho známý spíš jen čtenářům proruského webu Sputnik – ani odpor politiků a veřejnosti ke Zdeňku Ondráčkovi, předlistopadové policejní mlátičce, která měla vést komisi pro kontrolu inspekce bezpečnostních sborů. Ostatně právě Ondráčkova nominace na tenhle post nejlíp ukazuje, jakými gumáky naši komunisti dodnes zůstali. Pořád mají v hlavě obušek.

I když: podívejte se na Martu Semelovou, jejich lídryni do podzimních pražských voleb, a hned se vám zlepší nálada. Ta paní je prostě lepší než celý domácí stand-up dohromady. A navíc to fakt myslí vážně, z čehož bych komiky nikdy nepodezříval! Komunisti utrhli v loňských sněmovních volbách 7 procent, nejhorší výsledek ve své hanebné historii. A málokoho vystrašil tak jako je: i v KSČM si totiž najednou uvědomili, že možná konečně nadešel jejich čas a snaží se konec ještě zoufale odvrátit. Svým programem i kádry nicméně patří do světa, který dávno neexistuje.

Naposled to ukázal i průzkum mezinárodní konference Globsec, podle nějž podporuje 51 procent Čechů EU, zatímco NATO 65 procent. Většina Čechů nyní taky říká, že se jejich život po roce 1989 zlepšil a převážně chválí i svou současnou životní situaci.

Komunisté vymírají tempem 7 lidí denně. Kolik jich bude za 20 let?

Jenže komunisti chtějí Česko z NATO vyvést a EU považují za zlý kapitalistický klub. A lepší život? „Lidé jsou zbavováni naděje a důstojnostiPolitický systém, který nenaplňuje oprávněné potřeby a očekávání lidí, nemá v moderním světě své místo. Důvěra v takovou politiku právem klesá ke dnu,“ píší hrdě komunisti ve svém volebním programu.

Nejspíš ho opsali z někdejšího Košického vládního programu, který drtivá většina lidí dávno nezná – a naštěstí.Nejznámějšími fosiliemi jsou například pozůstatky pravěkých živočichů (trilobitů, dinosaurů, mamutů,…),“ popisuje fosilie Wikipedie. Jako by autoři tato slova psali při pohledu na komunisty. Filip, Černý, Semelová – lepší ukázky fosilií nenajdete. Pohromadě je drží jen hnětení totalitní frustrace, jíž naštěstí cítí stále míň lidí. A nebezpečí? Ze všeho nejvíc jsou komunisti nebezpeční sami sobě.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud