Lidé byli proti. Minářovo hnutí nebude kandidovat v podzimních sněmovních volbách

Petr Holec

GLOSA PETRA HOLCE | Česko jako by kromě koronaviru poslední dny ničil i nějaký jiný virus, který kosí politiky. Během pár dnů oznámili konec Pavel Novotný či Václav Klaus ml. a teď se k nim přidal i bývalý nejvyšší „chvilkař“ Mikuláš Minář. Ten oznámil, že jeho hnutí Lidé PRO nebude kandidovat v letošních sněmovních volbách. Lidé totiž byli „proti“, když Minářovi nedali dost podpisů.  

Šéf hnutí se nechal strhnout dvakrát plnou Letnou a svůj vstup do politiky podmínil půl milionem podpisů, nakonec jich ale během čtyř měsíců nenasbíral ani 40 tisíc. Lidé ho tedy nepustili ani do první fáze, jež měla po sto tisících podpisech začít ustavujícím sjezdem hnutí. Minář tak nyní veřejnosti dluží už jen oznámení, jakou stranu podpoří do podzimních voleb. Ne že by za sebou zrovna táhl nekonečný šik voličů: jen to prostě slíbil začátkem března.

Ale možná už to vlastně udělal. Minář se při svém vysvětlení, proč končí, řádně rozmáchl a délku i patos jeho prohlášení by mu záviděli i ruští klasici. Tak jen to nejdůležitější: „Nebudeme tříštit politické spektrum další malou stranou. Odstupujeme a podpoříme opoziční demokratické strany. Přesvědčivé vítězství demokratického tábora je totiž pro tyto volby to nejdůležitější,“ napsal mimo jiné.

Demonstrace Milionu chvilek pro demokracii
sinfin.digital