Mnoha lidem hrozí pád do situace, která nemá východisko. Těžko budou čekat na pohromu s rukama v klíně, volby se blíží

KOMENTÁŘ VRATISLAVA DOSTÁLA | Několik týdnů před letními prázdninami lidé neuvažují pouze o tom, kde a jak stráví letošní dovolenou, mnoho z nich také začíná přemýšlet, co je čeká na podzim. Minulý týden se mi provozní jedné hospody svěřila, že možná bude muset kvůli rostoucím nákladům zavřít, v jiné, kam občas chodím na oběd, tento týden lidem vzkázali, že budou polední menu dělat zase až od září, a o kus dál, v jednom divadelním baru, to už pro jistotu zabalili.

V neděli večer, když naše fotbalová reprezentace dohrála svůj odvetný zápas s favorizovaným Španělskem, jsem si na chvilku pustil ČT24 zrovna ve chvíli, kdy tam divákům jakýsi expert tvrdil, že se některým lidem zvednou náklady za energie i čtyřnásobně. Podobnými zprávami se to v posledních dnech ve veřejném prostoru jenom hemží – každému, kdo umí do pěti napočítat, musí být tudíž jasné, že se mnoho lidí letos na podzim a v zimě dostane do těžko řešitelných situací.

Brněnský bar, spojený s Divadlem Za hradbami, ukončuje svou činnost.

Ve stejném pořadu ČT24 lidem radil zase jiný expert, že je dobré pečlivěji zhasínat tam, kde zrovna nemusí svítit. V té reportáži také zaznělo, že když nebudou přetápět místnosti a nebudou doma chodit ve spodním prádle, ušetří. I tak se mnozí z nich ocitnou v situacích, které nemají východisko, což se nemůže nepromítnout do jejich politických preferencí.

sinfin.digital