Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Matky by měly mít písemný souhlas dítěte k porodu! Komentář Jiřího X. Doležala

Matky by měly mít písemný souhlas dítěte k porodu! Komentář Jiřího X. Doležala

Konečně se smráká nad letitým ignorováním práv kojenců a batolat. Malé děti se v úpadkovém dvacátém století netěšily dostatečné ochraně soukromí a nikdo nebránil tomu, aby si s nimi matky dělaly, co chtějí. Třeba je přebalovaly. Progresivistické trendy 21. století však signalizují, že dny bezpráví na novorozencích končí!

Sexuální korektnost je velké téma dnešních dní. První vlašťovkou, která ukázala i v sexu sílící progresivistický trend euroatlantické společnosti, byla kampaň #metoo. Pozoroval jsem ji z povzdálí, já sice taky #metoo zažil, ale buď se mi to líbilo, nebo jsem obtěžující dámu diskrétně poslal do háje a necítil potřebu, aby se mě v této věci zastávaly instituce. Takže jsem svými zkušenostmi do kampaně #metoo nepřispěl, ale pohledem zpovzdálí došel k zajímavé interpretaci celého toho paradigmatu.

S odstupem a s vyhodnocením vzhledu a věku nejhlasitěji křičících o tom, že byly obtěžovány, chápu kampaň jako podvědomý protest starších a nepříliš půvabných dam, kterým chybí, že je nyní obtěžuje mnohem méně mužů než zamlada. A tak by chtěly zakázat mladým holkám, aby je muži obtěžovali, protože to stěžovatelky těm mladým závidí. Proto lze kampaň vítat a podporovat, tento typ myšlení nás zavede do lepšího světa.

A co děti?

Kupodivu jsem dosud nezaznamenal podobně nesmyslnou kampaň na ochranu dětí proti nějakému vymyšlenému sexuálnímu tématu. Nyní se vše změnilo. Podle aktualne.cz expertka na nové formy sexuální korektnosti Deanne Carsonová, působící jako poradkyně australské organizace pro prevenci sexuálního zneužívání dětí, minulý týden vykládala v televizi, jak se chovat sexuálně korektně k dětem. K čerstvě narozeným dětem: „Pracujeme s rodiči již od narození jejich dětí. Pomáháme jim doma nastolit kulturu porozumění a souhlasu. 'Vyměním ti teď plínku, je to v pořádku?' Samozřejmě že dítě neodpoví 'Ano, mami, to je super',“ řekla.

Přitom nejde o ojedinělý názor, který by se dal odmítnout poukazem na jednu poblázněnou progresivistku, která jaro nedělá. Carsonová ovšem není sama. Mluvčí britské organizace Rape Crisis England and Wales, pomáhající obětem sexuálního násilí, ji chápe: „Dítě si musí osvojit, že má právo rozhodnout se, co se bude dít s jeho tělem. A musí umět říct ne. A právě v tom mu musí pomoct rodiče. Carsonové příklad mi přijde velmi rozumný.“ Takže kravinu rozměrově srovnatelnou s #metoo a směrovanou na děti už tady máme.

Vyžadujme souhlas s porodem!

Žádat dítě o souhlas s přebalením je tak zjevná kravina, že ji asi nemá smysl rozebírat. Kojenec takové problémy, jako že je bez souhlasu odhalen a jeho nahotou se případně může vzrušovat nějaký dospělý deviant, opravdu nemá. Nemá na to dostatečně vyvinutý nervový systém, myšlení a osobnost. Zato ve společnosti podobné kraviny problémy dělat mohou. Vytvářejí totiž umělá témata, která interpretují jako závadová, snaží se nacházet na přirozeném lidském chování (jako je přebalení dítěte matkou ne tehdy, když dítě souhlasí, ale tehdy, když má mokré pleny) chyby a snaží se pro zcela banální privátní úkony zavádět obecně platné závazné normy. Takže se snaží strkat své špinavé prsty direktiv a směrnic do soukromí každého z nás. Zcela nesmyslně, iracionálně, svéhlavě a směšně.

Proto čekám, že dalším požadavkem neomarxistických feministek bude, aby byl matce umožněn porod jen takového dítěte, které prokazatelně chce na svět. Písemný souhlas dítěte s porodem by musela matka ze zákona předložit nejpozději týden před prvními stahy. A kdyby jej nepředložila a začala rodit svévolně? Tak prostě zašpuntovat a nenechat jí dítě vypadnout z břicha, dokud si na to nedá do pořádku papíry!

Další komentáře autora na stránkách Reflex.cz >>>

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Výsledky 1. kola voleb 2. kolo Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Dění a výsledky ve druhém kole senátních voleb vám přinášíme i v online přenosu>>>

Komunální volby 2018

Výsledky voleb Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva Praha Brno Ostrava

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Volby 2018 - Volební videa a bohaté galerie najdete na Blesk.cz>>>

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Většinu velkých měst získalo ANO, neovládlo ale Prahu. Významně ztratila ČSSD

Hnutí ANO získalo v letošních komunálních volbách nejvíce velkých měst. Ztratilo ale Prahu, kde vyhrála ODS před Piráty, ANO tam skončilo páté. V Brně, Ostravě a řadě dalších měst však zvítězilo. Významné ztráty zaznamenala sociální demokracie. V celé republice pak tradičně nejvíce zastupitelských křesel získala nejrůznější místní sdružení nezávislých kandidátů. Volební účast se pohybovala mírně nad 47 procenty, což je zhruba o tři procentní body víc než v roce 2014. Vyplývá to z údajů na volebním serveru.

Občanští demokraté sice v Praze vyhráli, ale mohou i tak skončit v opozici. O koalici chtějí totiž další subjekty, jež v hlavním městě uspěly - hnutí Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) - jednat s Piráty. Do pražského zastupitelstva se poprvé od roku 1990 nedostanou zástupci ČSSD a KSČM. Sociální demokraté nebudou poprvé od roku 1990 ani v zastupitelstvech některých dalších měst, kde dosud měli vliv na chod radnic. Platí to například pro Hradec Králové, Ústí nad Labem a Zlín.

ODS, která v Praze vyhrála komunální volby, získala v 65členném zastupitelstvu 14 mandátů. Druzí Piráti mají 13 mandátů stejně jako třetí Praha Sobě a čtvrtá koalice TOP 09 a STAN. Hnutí ANO, jež mělo v minulém období primátorku, v Praze skončilo na pátém místě. Bude mít 12 křesel.

Volby

V Brně vyhrálo hnutí ANO s 23,03 procenta voličů a v pětapadesátičlenném zastupitelstvu získalo 18 mandátů. Na druhém místě skončila ODS s podporou Svobodných s výsledkem 18,55 procenta, což znamená zisk 14 mandátů. Primátor a lídr ANO Petr Vokřál jednal už s jedničkou ODS Markétou Vaňkovou. Ani jeden spolupráci nevyloučil, ale ani ji nepotvrdil.

V Ostravě vyhrálo ANO s velkým náskokem. Získalo 32,72 procenta hlasů a 21 mandátů v zastupitelstvu, které má 55 členů. Na druhém místě skončilo hnutí Ostravak, volilo ho 11,49 procenta lidí a má sedm mandátů. Ostravský primátor a lídr vítězného hnutí ANO Tomáš Macura už před volbami tvrdil, že by uvítal pokračování nynější koalice s hnutím Ostravak, ODS a lidovci. Dnes ČTK řekl, že to platí.

ANO zvítězilo ve valné většině krajských měst, na prvním místě skončilo také v Plzni, Olomouci, Jihlavě, Hradci Králové, Karlových Varech, Ústí nad Labem, Pardubicích, Českých Budějovicích a Zlíně. V Liberci skončilo ANO druhé, vyhráli tam Starostové pro Liberecký kraj.

Link

Z dalších statutárních měst zvítězila například v Karviné a ve Frýdku-Místku ČSSD. V Třinci vyhrálo sdružení Osobnosti pro Třinec, v Kladně Volba pro Kladno a v Mostě hnutí ProMOST. Občanští demokraté zvítězili v Jablonci nad Nisou, Mladé Boleslavi a Teplicích. ANO vyhrálo v Chomutově, Přerově, Prostějově, Havířově, Děčíně a Opavě.

Drahoš a Čunek se můžou smát, o Senát zápolí ODS s ANO. Rath s Paroubkem propadli>>>

Premiér a předseda ANO Andrej Babiš označil výsledky v krajských a okresních městech za úspěch. ANO podle něj mění Česko k lepšímu. Pražský výsledek předseda ANO a premiér považuje za důsledek toho, jaké bylo působení zástupců hnutí v hlavním městě v uplynulých čtyřech letech. Neočekává, že by výsledek voleb ovlivnil fungování koaliční menšinové vlády ANO a ČSSD.

Podle předsedy ODS Petra Fialy občanští demokraté ve volbách jasně posílili a ukazuje se, že strana jde krok po kroku správným směrem. V příštích volbách do Poslanecké sněmovny by podle něj měla ODS bojovat o směřování Česka proti "levicovému hnutí ANO". Babiš předtím při hodnocení voleb levicovou orientaci svého hnutí odmítl a Fialu kvůli podobným vyjádřením kritizoval.

Link

Předseda ČSSD Jan Hamáček bere výsledek voleb jako signál, že se sociální demokracie už odrazila ode dna, na které dopadla v loňských sněmovních volbách. Úspěchy se dostavily tam, kde je strana konsolidovaná, řekl. Vyzdvihl výsledky v Karviné, Frýdku-Místku či Náchodě, naopak pro velká města chce hledat nová témata, za vhodné považuje dostupné bydlení.

Volby se podle komisí obešly bez větších problémů. V Ústeckém kraji ale policie přijala několik podnětů kvůli podezření z možného pokusu o ovlivnění voleb, všemi se zabývá. Kriminalisté zasahovali ve volebních místnostech v Ústí nad Labem a Bílině na Teplicku, podrobnosti ale zatím policie sdělovat nebude.

Sto třicet mega v hajzlu a Prahu nemáme. Komentář čtěte zde>>>

Po volbách už padají hlavy. Rezignovat se chystá místopředseda ČSSD Foldyna>>>

-1