Zdeněk Hřib – nejlepší evropský primátor. Z mezinárodního ocenění může být mezinárodní ostuda

GLOSA JANA PALIČKY | Není nad to, když vaši práci někdo ocení. Třeba když vás zařadí mezi pět nejlepších ve vašem oboru v rámci celé Evropské unie - to jistě svědčí o tom, že něco děláte dobře. Bohužel to ale také může vypovídat o tom, že jste v lepším případě někomu naletěli, nebo rovnou sami zaplatili za poněkud pochybnou snahu o vylepšení vlastního mediálního obrazu. Jak to asi bylo v případě pražského primátora Zdeňka Hřiba?

„Byl jsem vybrán mezi TOP 5 primátorů EU!“ sdílel o víkendu na sociálních sítích Zdeněk Hřib, který stojí v čele pražské metropole. Následovalo obligátní přesdílení radostné zprávy od pirátských spolustraníků a marketérů a gratulace od fanoušků, nicméně radost vydržela jen pár hodin.

Nejde ani tak o to, že Hřibovi odpůrci vnímají „blahodárnost“ jeho počínání o dost jinak než autoři primátorem sdíleného desetistránkového reportu a za „zlepšením dopravní infrastruktury“ vidí hlavně rozkopané ulice a každodenní dopravní apokalypsu. Celé ocenění totiž při bližším pohledu vzbuzuje až moc pochybností.

Kdo že to vlastně Zdeňka Hřiba ocenil? Nějaká prestižní evropská instituce zabývající se samosprávou? Ale kdeže, ocenění putovalo do Prahy od webu Mayorsofeurope.eu. Že jste o něm nikdy neslyšeli? Buďte v klidu, to nikdo.

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Naletěl Hřib nebo si sám nechal vylepšit mediální obraz?
  • Proč bychom se měli ptát, kolik to celé stálo a kdo to platil?
sinfin.digital