Nemocnice naléhavě potřebují pomoc každého z vás, přidejte se také!

Tomáš Zdechovský

Zdravotnictví ještě nikdy nebylo v takové krizi, jako je teď. I když se situace s COVID-19 některé dny zdá už optimističtější, jsou každý den hospitalizovány stovky dalších lidí. Nemocnice a zdravotníci tak jen obtížně zvládají poskytovat péči všem potřebným – a uvítají jakoukoli pomoc!

K tomuto stavu nemuselo vůbec dojít, kdyby byla vláda Andreje Babiše využila několika letních měsíců na přípravu plánu na druhou vlnu. Veškerý čas ale vláda naprosto nepochopitelným způsobem promrhala a ignorovala všechny výzvy a návrhy z řad opozice, aby se připravili.

Několik dní stará kauza Prymula bohužel také ukázala, že někteří lidé z ANO nejspíše vnímají současnou situaci především jako příležitost k vlastnímu obohacení. Snaha jít na tajné schůzky po večerech mimo sněmovnu či ministerstva, protože se očividně obávají toho, že by mohli být odposloucháváni, jen nasvědčuje tomu, že lidé jako pan Faltýnek hledají dnes, kdy je covid-19 v Česku už hlavní příčinou smrti a umírají stovky lidí denně, jen způsob, jak si přilepšit. Považuji to za natolik strašné, že jsem to prostě musel zmínit. Nyní ale k tomu nejdůležitějšímu.

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital