Nová vláda, staré (bolševické) pořádky. Komentář Alexandry Udženija | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nová vláda, staré (bolševické) pořádky. Komentář Alexandry Udženija

Nová vláda, staré (bolševické) pořádky. Komentář Alexandry Udženija

Vše nasvědčuje tomu, že Českou republiku v několika dnech definitivně čeká zrod nové vlády. Pohled na její složení mnoho optimismu nedává. Nejde jen o kandidátku Hnutí ANO na post ministryně spravedlnosti Taťánu Malou, která vedle podezření ze střetu zájmů a pochybností kolem jejího právního vzdělání také proslula svou absurdní obhajobou Babiše před trestním stíhání v kauze Čapí hnízdo. I jiná jména jsou skutečně výživná. Daniel Ťok, snad nejhorší ministr dopravy v historii, který kromě buzerace řidičů a zvýšení pokut za přestupky nedokázal vůbec nic (čemuž taky odpovídá stav našich silnic), nebo Alena Schillerová, která je spolupodepsána pod ostudnou praxí finanční správy se zajišťovacími příkazy a pod cílenou šikanou malého a středního podnikání. Pro mě osobně je na celé vznikající vládě nejhorší otevřená podpora komunistů.

Nejen, že je to poprvé od roku 1989, kdy budou mít komunisté přímo podíl na vládnutí v této zemi. Jde i o způsob, jakým svůj nově nabytý vliv budou využívat. Mnohé už můžeme tušit nyní. Kádrování personálních obsazení jednotlivých ministerstev, podmínky týkající se našich závazků vůči NATO, teplá místečka ve státních podnicích nebo retroaktivní zdanění církví. To je jen malá ochutnávka toho, co nás všechny čeká.

Komunisté svoji podporu vládě hodlají zužitkovat bezezbytku. Vláda Andreje Babiše tak za sebou kromě hromady nesplněných slibů, falešných nadějí a iluzí, zanechá ještě pachuť komunistů u moci na vládní úrovni. Pravda je, že to byla ČSSD, která resuscitovala komunistickou stranu, kdy s nimi v 9 krajích v roce 2012 utvořila koalice. A teď znovu společně s ANO jim dávají moc a vliv zatím uštědří obrovský plivanec do tváře obětem zrůdného komunistického režimu. A to bychom Andreji Babišovi a ČSSD rozhodně zapomínat neměli.

720p 360p
Komunisté sahají po miliardovém vlivu. Přimknou Česko k Rusku skrz státní podniky?

A perlička na závěr? Ve středu, tedy ve stejný den, kdy prezident Zeman jmenuje novou menšinovou vládu ANO a ČSSD opřenou o podporu KSČM, uplyne přesně 70 let od nuceného sloučení České strany sociálně demokratické a tehdejší Komunistické strany Československa, což znamenalo v podstatě zánik socialistů jako suverénní politické síly. A to se stane každému, kdo si zadá s komunisty.

Tak pán Bůh s námi a zlé pryč.

 

Alexandra Udženija je 1. místopředsedkyně ODS. 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.