Od Zuckerberga k Shiba-inu. Technologické akcie v úterý zažily silný výplach, dogecoin naopak vzrostl na rekordní úrovně

GLOSA VOJTĚCHA KRISTENA | Na trzích v posledních dnech panovala tak trochu paradoxní situace. Zatímco americké technologické akcie v úterý stihnul velký výplach z jejich maxim a tituly v čele s Applem, Facebookem a Alphabetem ztrácely nejvýrazněji od letošního března, takzvané kryptoměnové altcoiny si připisovaly rekordní zisky. Například Dogecoin – tedy původně parodická kryptoměna, která vznikla v roce 2013 jako vtip, dokonce během dne vzrostl o 30 procent a dosáhnul svého historického maxima.

Ale popořadě. Americké technologické akcie během úterního obchodování zasáhnul velký výprodej poté, co americká ministryně financí a bývalá prezidentka americké centrální banky Janet Yellenová zmínila, že americké úrokové sazby by se mohly v brzké budoucnosti mírně zvýšit. Především proto, aby se americká ekonomika, která je nadopovaná biliony dolarů fiskálních stimulů, nezačala příliš přehřívat. Takový komentář přitom není obecně pro ministry financí příliš typický a tradičněji zaznívá spíše od členů měnové rady Fedu.

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Které tři indikátory spouštějí u technologických akcií výprodeje?
  • Co stálo za růstem dogecoinu na rekordní úrovně?
sinfin.digital