Okamura se v Praze bojí na ulici. No konečně! Komentář Petra Holce | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Okamura se v Praze bojí na ulici. No konečně! Komentář Petra Holce

Okamura se v Praze bojí na ulici. No konečně! Komentář Petra Holce

Šéf SPD Tomio Okamura se zase rozpovídal, jak je jeho dobrým zvykem. Tentokrát dal rozhovor Právu a jako vždy to byla velká jízda. Hlavně jsme se dozvěděli, že ho volilo 540 000 lidí a že v kritických chvílích (když se kolem něj zle rozpovídají poslanci SPD), kvůli kterým padají trestní oznámení, nejradši bývá na WC. Jo a taky teď víme, že prý chce Okamuru někdo zabít. Ne však novičokem, ale kulkou do čela.  

„Přede dvěma týdny jsem napsal interní dopis ministru vnitra Lubomíru Metnarovi, že mám obavy o svůj život. Jsou desítky lidí, kteří mi přímo píšou, že mě chtějí střelit kulkou do čela, zavraždit mě. Vyhrožují mi fyzickou likvidací… Bojím se jít v Praze po ulici, abych nebyl fyzicky napaden!“ postěžoval si Okamura. Jeho originální politická práce nese plody, chce se člověku říct.

Jen se bojím, že jde o další Okamurův trik, málokdo je větší cynik; třeba jako když sám sobě poskytuje skvělé PR služby a vypisuje si za ně milionové faktury placené z veřejných peněz. Nebo když vyjde najevo, že má ze svého hnutí e-shop s partajními cetkami, které si povinně musí kupovat jeho ovečky z SPD.

Vsadím se proto, že si hrozby likvidací Okamura v rámci PR posílá sám. Nejlíp totiž ví, že strach a soucit se v jeho politické firmě prodávají nejlíp a že kdo se nebojí, nemůže ho v životě nikdy volit. Samozřejmě to nemyslím úplně doslovně: Okamura sice není žádný Einstein, ohledně politických triků je ale „Moravák z Tokia" hotový Houdini. Takže mu možná z hospody vyhrožuje jeho guru přes partajní literaturu Jaroslav „Večerníček“ Novák, zatímco kulturní „zabrušovač“ SPD Miloslav Rozner trénuje u terče střelbu. Trefit čistě do čela není žádná sranda, když to není ve filmu.

Že pro to nemám žádné důkazy a možná si klidně i vymýšlím? Nebo dokonce lžu? No a co! Prostě jen vykrádám velkého učitele Okamuru a jeho oblíbenou praxi alternativních faktů, jak teď výmyslům říkají i v Bílém domě. Okamura taky klidně řekl, že koncentrák v Letech byl vlastně neoplocený festival romského folkloru s volným režimem a ještě se přitom odvolal na neexistující vědeckou knihu. Podle Roznera dokonce šlo o „neexistující pseudokoncentrák“, jak řekl na sjezdu SPD.

Což je přesně jeden z těch momentů, kdy Okamura zrovna musel na toaletu, takže to samozřejmě neslyšel, protože ve skutečnosti nikdo nesnáší rasismus a xenofobii víc než on. Možná tou dobou ale prý seděl i v salonku s prezidentem, už si nepamatuje. Záchod jako prezident, jak víme. Škoda jen, že se Okamura bojí ven jen v Praze. Podle většiny pravidel měl být přinejmenším politicky dávno mrtvý v celém Česku, naše politika totiž podobného kouzelníka nepamatuje.

I Vít Bárta je ve srovnání s Okamurou ubohý cirkusový učeň, a za tři roky bylo po něm. Stačilo pár půjček a kabelek pro Kristýnu Kočí.

Ale milionové faktury, partajní e-shopy, lži a dokonce i rozložení vlastní strany, a Okamurova SPD je ve sněmovně třetí největší stranou. Ve stejném rozhovoru si proto Okamura znovu říká o vládní angažmá, když straší, že bez vlády „celá republika stagnuje“. Těžko říct, i bez vlády jsou média vlády plnější než s vládou. S Okamurou by to ale byla kulka do čela.

       

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.