Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Okamura se v Praze bojí na ulici. No konečně! Komentář Petra Holce

Okamura se v Praze bojí na ulici. No konečně! Komentář Petra Holce

Šéf SPD Tomio Okamura se zase rozpovídal, jak je jeho dobrým zvykem. Tentokrát dal rozhovor Právu a jako vždy to byla velká jízda. Hlavně jsme se dozvěděli, že ho volilo 540 000 lidí a že v kritických chvílích (když se kolem něj zle rozpovídají poslanci SPD), kvůli kterým padají trestní oznámení, nejradši bývá na WC. Jo a taky teď víme, že prý chce Okamuru někdo zabít. Ne však novičokem, ale kulkou do čela.  

„Přede dvěma týdny jsem napsal interní dopis ministru vnitra Lubomíru Metnarovi, že mám obavy o svůj život. Jsou desítky lidí, kteří mi přímo píšou, že mě chtějí střelit kulkou do čela, zavraždit mě. Vyhrožují mi fyzickou likvidací… Bojím se jít v Praze po ulici, abych nebyl fyzicky napaden!“ postěžoval si Okamura. Jeho originální politická práce nese plody, chce se člověku říct.

Jen se bojím, že jde o další Okamurův trik, málokdo je větší cynik; třeba jako když sám sobě poskytuje skvělé PR služby a vypisuje si za ně milionové faktury placené z veřejných peněz. Nebo když vyjde najevo, že má ze svého hnutí e-shop s partajními cetkami, které si povinně musí kupovat jeho ovečky z SPD.

Vsadím se proto, že si hrozby likvidací Okamura v rámci PR posílá sám. Nejlíp totiž ví, že strach a soucit se v jeho politické firmě prodávají nejlíp a že kdo se nebojí, nemůže ho v životě nikdy volit. Samozřejmě to nemyslím úplně doslovně: Okamura sice není žádný Einstein, ohledně politických triků je ale „Moravák z Tokia" hotový Houdini. Takže mu možná z hospody vyhrožuje jeho guru přes partajní literaturu Jaroslav „Večerníček“ Novák, zatímco kulturní „zabrušovač“ SPD Miloslav Rozner trénuje u terče střelbu. Trefit čistě do čela není žádná sranda, když to není ve filmu.

Že pro to nemám žádné důkazy a možná si klidně i vymýšlím? Nebo dokonce lžu? No a co! Prostě jen vykrádám velkého učitele Okamuru a jeho oblíbenou praxi alternativních faktů, jak teď výmyslům říkají i v Bílém domě. Okamura taky klidně řekl, že koncentrák v Letech byl vlastně neoplocený festival romského folkloru s volným režimem a ještě se přitom odvolal na neexistující vědeckou knihu. Podle Roznera dokonce šlo o „neexistující pseudokoncentrák“, jak řekl na sjezdu SPD.

Což je přesně jeden z těch momentů, kdy Okamura zrovna musel na toaletu, takže to samozřejmě neslyšel, protože ve skutečnosti nikdo nesnáší rasismus a xenofobii víc než on. Možná tou dobou ale prý seděl i v salonku s prezidentem, už si nepamatuje. Záchod jako prezident, jak víme. Škoda jen, že se Okamura bojí ven jen v Praze. Podle většiny pravidel měl být přinejmenším politicky dávno mrtvý v celém Česku, naše politika totiž podobného kouzelníka nepamatuje.

I Vít Bárta je ve srovnání s Okamurou ubohý cirkusový učeň, a za tři roky bylo po něm. Stačilo pár půjček a kabelek pro Kristýnu Kočí.

Ale milionové faktury, partajní e-shopy, lži a dokonce i rozložení vlastní strany, a Okamurova SPD je ve sněmovně třetí největší stranou. Ve stejném rozhovoru si proto Okamura znovu říká o vládní angažmá, když straší, že bez vlády „celá republika stagnuje“. Těžko říct, i bez vlády jsou média vlády plnější než s vládou. S Okamurou by to ale byla kulka do čela.

       

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Výsledky 1. kola voleb 2. kolo Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Dění a výsledky ve druhém kole senátních voleb vám přinášíme i v online přenosu>>>

Komunální volby 2018

Výsledky voleb Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva Praha Brno Ostrava

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Volby 2018 - Volební videa a bohaté galerie najdete na Blesk.cz>>>

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Většinu velkých měst získalo ANO, neovládlo ale Prahu. Významně ztratila ČSSD

Hnutí ANO získalo v letošních komunálních volbách nejvíce velkých měst. Ztratilo ale Prahu, kde vyhrála ODS před Piráty, ANO tam skončilo páté. V Brně, Ostravě a řadě dalších měst však zvítězilo. Významné ztráty zaznamenala sociální demokracie. V celé republice pak tradičně nejvíce zastupitelských křesel získala nejrůznější místní sdružení nezávislých kandidátů. Volební účast se pohybovala mírně nad 47 procenty, což je zhruba o tři procentní body víc než v roce 2014. Vyplývá to z údajů na volebním serveru.

Občanští demokraté sice v Praze vyhráli, ale mohou i tak skončit v opozici. O koalici chtějí totiž další subjekty, jež v hlavním městě uspěly - hnutí Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) - jednat s Piráty. Do pražského zastupitelstva se poprvé od roku 1990 nedostanou zástupci ČSSD a KSČM. Sociální demokraté nebudou poprvé od roku 1990 ani v zastupitelstvech některých dalších měst, kde dosud měli vliv na chod radnic. Platí to například pro Hradec Králové, Ústí nad Labem a Zlín.

ODS, která v Praze vyhrála komunální volby, získala v 65členném zastupitelstvu 14 mandátů. Druzí Piráti mají 13 mandátů stejně jako třetí Praha Sobě a čtvrtá koalice TOP 09 a STAN. Hnutí ANO, jež mělo v minulém období primátorku, v Praze skončilo na pátém místě. Bude mít 12 křesel.

Volby

V Brně vyhrálo hnutí ANO s 23,03 procenta voličů a v pětapadesátičlenném zastupitelstvu získalo 18 mandátů. Na druhém místě skončila ODS s podporou Svobodných s výsledkem 18,55 procenta, což znamená zisk 14 mandátů. Primátor a lídr ANO Petr Vokřál jednal už s jedničkou ODS Markétou Vaňkovou. Ani jeden spolupráci nevyloučil, ale ani ji nepotvrdil.

V Ostravě vyhrálo ANO s velkým náskokem. Získalo 32,72 procenta hlasů a 21 mandátů v zastupitelstvu, které má 55 členů. Na druhém místě skončilo hnutí Ostravak, volilo ho 11,49 procenta lidí a má sedm mandátů. Ostravský primátor a lídr vítězného hnutí ANO Tomáš Macura už před volbami tvrdil, že by uvítal pokračování nynější koalice s hnutím Ostravak, ODS a lidovci. Dnes ČTK řekl, že to platí.

ANO zvítězilo ve valné většině krajských měst, na prvním místě skončilo také v Plzni, Olomouci, Jihlavě, Hradci Králové, Karlových Varech, Ústí nad Labem, Pardubicích, Českých Budějovicích a Zlíně. V Liberci skončilo ANO druhé, vyhráli tam Starostové pro Liberecký kraj.

Link

Z dalších statutárních měst zvítězila například v Karviné a ve Frýdku-Místku ČSSD. V Třinci vyhrálo sdružení Osobnosti pro Třinec, v Kladně Volba pro Kladno a v Mostě hnutí ProMOST. Občanští demokraté zvítězili v Jablonci nad Nisou, Mladé Boleslavi a Teplicích. ANO vyhrálo v Chomutově, Přerově, Prostějově, Havířově, Děčíně a Opavě.

Drahoš a Čunek se můžou smát, o Senát zápolí ODS s ANO. Rath s Paroubkem propadli>>>

Premiér a předseda ANO Andrej Babiš označil výsledky v krajských a okresních městech za úspěch. ANO podle něj mění Česko k lepšímu. Pražský výsledek předseda ANO a premiér považuje za důsledek toho, jaké bylo působení zástupců hnutí v hlavním městě v uplynulých čtyřech letech. Neočekává, že by výsledek voleb ovlivnil fungování koaliční menšinové vlády ANO a ČSSD.

Podle předsedy ODS Petra Fialy občanští demokraté ve volbách jasně posílili a ukazuje se, že strana jde krok po kroku správným směrem. V příštích volbách do Poslanecké sněmovny by podle něj měla ODS bojovat o směřování Česka proti "levicovému hnutí ANO". Babiš předtím při hodnocení voleb levicovou orientaci svého hnutí odmítl a Fialu kvůli podobným vyjádřením kritizoval.

Link

Předseda ČSSD Jan Hamáček bere výsledek voleb jako signál, že se sociální demokracie už odrazila ode dna, na které dopadla v loňských sněmovních volbách. Úspěchy se dostavily tam, kde je strana konsolidovaná, řekl. Vyzdvihl výsledky v Karviné, Frýdku-Místku či Náchodě, naopak pro velká města chce hledat nová témata, za vhodné považuje dostupné bydlení.

Volby se podle komisí obešly bez větších problémů. V Ústeckém kraji ale policie přijala několik podnětů kvůli podezření z možného pokusu o ovlivnění voleb, všemi se zabývá. Kriminalisté zasahovali ve volebních místnostech v Ústí nad Labem a Bílině na Teplicku, podrobnosti ale zatím policie sdělovat nebude.

Sto třicet mega v hajzlu a Prahu nemáme. Komentář čtěte zde>>>

Po volbách už padají hlavy. Rezignovat se chystá místopředseda ČSSD Foldyna>>>

-1