Otázky, které ukázaly, proč šéfka TOP 09 děsí voliče i koaličního partnera

GLOSA PETRA HOLCE | Když se vám v televizi směje i ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, které hysterie není cizí, máte problém. A přesně to se přihodilo Markétě Pekarové Adamové. Tahle scéna se odehrála v posledních Otázkách Václava Moravce, kde šéfka TOP 09 právě „popravovala“ vicepremiéra Jana Hamáčka tak zapáleně, až se nestačila divit nejen Maláčová, ale i pirátka Olga Richterová.

Jako „tribunál“ v padesátých letech, vysmála se šéfce TOP 09 Maláčová. A že výjimečně měla svatou pravdu. Seznam Zprávy dodnes neprokázaly, že by Hamáček skutečně chtěl v Moskvě „vyhandlovat“ Vrbětice za Sputnik a v tomhle ohledu se za něj postavili i šéfové tajných služeb. Pekarová Adamová si ale nenechala nepohodlná fakta stát v cestě k nedělní denunciaci a opřená o nepotvrzená obvinění z pera novináře Janka Kroupy tvrdila pořád to své. Mezi politiky se to nazývá neříkat pravdu, mezi námi ostatními je to prostě lhaní či pomluva. 

Ponechme teď stranou, proč byl na šéfku TOP 09 tak měkký moderátor Moravec, ostatně na tom už možná maká pořad ČT o médiích Newsroom. Mnohem větší problém je to politicky. Ano, TOP 09 už dávno není tou konzervativní stranou, kterou vede starý šlechtic a zámecký pán oblečený v anglickém tvídu, za nímž se lišácky schovává bývalý šéf lidovců. Nově je v koalici SPOLU a v té by vzhledem k volebním výsledkům měla hrát první housle víceméně konzervativní ODS. Jenže stále zapálenější Pekarová Adamová vystupuje jako totální opak konzervatismu, který nic nesnáší tak jako právě zapálenost.

sinfin.digital