Ovčáček je prostě báječný. Zničehonic zjistil, že je mimo jiné také i politolog. Glosa J. Štefeka

09. 05. 2017 • 01:20

Čím méně příznivě se pro prezidenta Miloše Zemana vyvíjí probíhající mocenský klinč s premiérem Bohuslav Sobotkem, o to více pod kotlem přikládá jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Za svého pána se bije jako lev. Chytne se prakticky čehokoliv, co by mohl otočit proti Sobotkovi, Miroslavu Kalouskovi, pražské kavárně a dalším úhlavním nepřátelům. Nyní se zhusta pustil i do analýz stávajících mocenských poměrů v české politice. Ale – stejně jako mnohokrát v minulosti – i ve této své snaze je nejen „mimo mísu“, ale svými analytickými štěky svému hradnímu šéfovi možná už i škodí.

Jistě, lidsky lze pochopit, jak člověka zabolí ten hryzavý pocit, když už si myslí, že vyhrál, ale pak zjistí, že v pytli mu zůstal hubený zajíc. Přesně to se stalo minulý týden, když prezident zpupně potupil premiéra Sobotka. Ten však nejen že to poměrně s ledovým klidem ustál, ale následující den z nastraženého oka vyklouzl a po trhnutí provazem v něm zůstala... no Zemanova vlastní noha. V tu chvíli se Zeman jakoby zcela vytratil a nastala Ovčáčkova hvězdná chvíle, nastal čas pro jeho - nikým nevyžádané - analýzy.

Čtenáři jeho twitterového účtu se v následujících hodinách a dnech mohli dočíst o tom, že Sobotka je spolčen z Kalouskem a pražskou kavárnou. O tom, že se všichni teď paktují proti Hradu, přitom Zemanovo počínání lidi oceňují a že nechápou, proč by měl z vlády odejít Andrej Babiš. Korunu všemu nasadil svou úžasnou proklamací, že „hlas pro ČSSD je hlasem pro TOP 09“.

Z jiných přípisů je vidět, jak on (a tudíž zřejmě i Zeman) pohrdá ČSSD, které předhazuje podporu 12 procent, ale i skutečnost, že sociální demokraté prý budou podporovat Drahoše v prezidentské volbě. Zajímavé je, že svá tvrzení vůbec ničím nepodkládá. Asi se vždy jen podívá z oken Hradu, zasní se a jen co ho něco napadne, nažhaví svoji mašinu a už to sype.

Více si přečtěte na webu Reflex.cz.