Písničkář Klus vyhlásil „džihád“ Babišovi. Pane bože, za co? Komentář Petra Holce | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Písničkář Klus vyhlásil „džihád“ Babišovi. Pane bože, za co? Komentář Petra Holce

Písničkář Klus vyhlásil „džihád“ Babišovi. Pane bože, za co? Komentář Petra Holce

Písničkář Tomáš Klus vyhlásil svatou válku Andreji Babišovi. Premiéra, šéfa hnutí ANO a miliardáře ovšem nechce zničit bombovým pásem, ale bojkotem všech jeho médií a taky akcí, které sponzoruje. Zlo Klus definitivně prohlédl po ostravském hudebním megafestivalu Colours od Ostrava. Ten sponzoruje i Babišův Agrofert a účastní se ho i spousta Klusových kolegů-muzikantů. A Klus cítí prostituci, píše v komentáři pro Blesk.cz Petr Holec. 

 

Stalo se totiž, že jsem si otevřel hubu směrem k lidem, s nimiž sedávám u stolu, a společně se čílíme, jak nás Šéf pomalu ale jistě nakupuje. Titíž lidé pak na svých profilech postovali zprávy z VIP zóny festivalu, Fresh and Food prostoru dotovaného holdingem Grantového magnáta,“ rozepsal se Klus na sociálních sítích. V textu hodném imáma pak Babiše nazývá i „Grantovým magnátem“, „Velkostatkohnojařem“ nebo prostě „Jím“.

A taky se kaje za své předešlé hříchy, kdy k vlastnímu hudebnímu byznysu sám používal i Babišova média. „Nezbývá, než uznat svou nedůslednost, svou chybu a pochlapit se, neboť věřím, že nejasná doba potřebuje jasná stanoviska,“ pokračuje Klus. Ano, když víra, tak se vším všudy. A proč vlastně ne. Politický džihád Kluse kdysi i stvořil, patří do jeho byznys plánu stejně jako „dobro“ i megahonoráře za VIP koncerty. Ostatně málokdo zmákl dobro obchodně tak profesionálně jako Klus.

Hvězdou ho před časem udělal politický protestsong Pánubohudooken, v němž zúčtoval s naší kompletní tradiční politickou reprezentací. V klipu se zlidovělým refrénem „Za co, pan Bože, za co?“ písničkář účtuje s ODS, TOP 09, ČSSD, Věcmi veřejnými a vůbec každým. Všichni politici prostě kradou. Je proto ironie, že teď došlo i na Babiše. I jeho totiž politicky zrodila úplně stejná doba a rétorika, skoro jako by od sebe s Klusem opisovali.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz.


 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.